Finanční změny a novinky v roce 2020

Finanční změny a novinky v roce 2020

Stejně jako začátek každého roku, i začátek letošního roku se nese ve znamení změn a novinek. Zaměřme se nyní na finanční změny a novinky, které se nás od prvního lednového dne dotýkají a které bychom měli registrovat, jelikož nám mohou ovlivnit dosavadní život.  

Rodičovský příspěvek je vyšší 

Konečně byli vyslyšeni všichni rodiče, kteří pobírají rodičovský příspěvek. Právě oni bojovali neúprosně v posledních měsících za vyšší rodičovský příspěvek, který by změnil jejich dosavadní žití. Vláda naštěstí vyšší rodičovský příspěvek schválila, platí od prvního lednového dne letošního roku. Výše rodičovského příspěvku se bude odvíjet vždy od dosavadního příspěvku a také od věku dítěte.  

Došlo ke zvýšení důchodů 

I důchodci si letos opět polepšili. I když v konečném důsledku dostali přidáno jenom proto, že se zdražuje všechno okolo. Přidáno tak nakonec nedostanou nic, ale to už nikdo nevidí. Aktuální navýšení se pohybuje v rozmezí od šesti set korun do jedenácti stovek.  

Došlo k navýšení minimální mzdy 

Kromě navýšení rodičovského příspěvku a navýšení důchodů došlo mimo jiné také k navýšení minimální mzdy. Vláda schválila nárůst mzdy o 1250 korun. S navýšením minimální mzdy vzrostou také na ni navázané zaručené mzdy.  

Přišlo na další vlnu EET 

Elektronická evidence tržeb čili také zkráceně EET s našimi financemi opravdu souvisí, proto si ji nesmíme zapomenout zmínit. Aktuálně se spustila třetí a zároveň také čtvrtá vlna EET, která se dotkne téměř všech podnikatelů v České republice. V obrovském koloběhu elektronické evidence se tak octnou například advokáti, také instalatéři, letní festivaly nebo také farmářské trhy či lékaři.  

Zdraží se elektřina 

Nesmíme zapomenout ani na zdražování elektřiny. Jedná se o krok, kterého jsme se dlouhou dobu obávali a nyní tu je. I když si však domácnosti připlatí za elektřinu, plyn může rapidně klesnout nebo alespoň stagnovat. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..