Eviduje se větší zájem o půjčky. Co k tomu žadatele vede?

Eviduje se větší zájem o půjčky. Co k tomu žadatele vede?

Konec roku se nesl ve znamení půjček. To ostatně potvrzují i poslední průzkumy, které se zaměřily na půjčky v prosinci. Právě v prosinci vzrostl počet půjček o neuvěřitelný počet. Důvodů je mnoho. Vesměs je však hlavním důvodem nedostatek peněz. Ke konci roku nehraje roli zadlužení nebo pomoc rodině, lidé se zadlužují kvůli tomu, že mají jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. 

Dalo by se říct, že finančně nejnáročnější období roku je přelom roku čili konec jednoho roku a začátek roku následujícího. Lidé utrácí v tomto období opravdu znatelně, čemuž se nemůžeme divit. Chystají se na vánoční svátky a nechtějí, aby jejich blízcí pod stromečkem nenašli to, co chtějí nebo co si tajně přejí. Jenže vánoční dárky rozhodně nejsou jediným důvodem, proč se o půjčky žádá. Žadatele k půjčkám vede vícero věcí, které jen tak s koncem roku nezmizí. Proto i začátek roku následujícího je co do množství půjček opravdu bohatý. Lidé se holt vydají z posledních peněz a v lednu je do výplaty daleko.

Doba zimních dovolených je v plném proudu

Zatímco v létě se utrácí za letní dovolené, nyní je čas vydat se na tu pravou zimní dovolenou, která by měla být naplněná lyžováním nebo jinými zimními sporty. Stejně jako si Češi nechtějí upřít typickou prosluněnou letní dovolenou, odmítají si odepřít i zimní dovolenou, která by měla být druhou pauzou v roce, během které nebudou pracovat ani vynakládat zbytečné úsilí k řešení věcí. 

Jenže stejně jako je tomu v případě letních dovolených, ani na tu zimní nemají lidé dostatek financí. A proto sahají po půjčkách, které jim mají zachránit krk. Naštěstí většinou nemusí sáhnout po bankovním úvěru, ale stačí jim požádat o nebankovní půjčku, jakou je třeba Razdva půjčka, která připisuje peníze do patnácti minut od schválení úvěru. 

Za půjčky mohou i blížící se daně

Samozřejmě jen zimní dovolená nehraje tu největší roli, roli hrají také blížící se daně. Velcí podnikatelé, ale také menší živnostníci si mohou dopředu spočítat, na kolik je daně během příštího roku vyjdou. A částku, kterou musí zaplatit, mnohdy nemají na svém bankovním kontu. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..