3 pádné důvody, proč pracovat v Německu

3 pádné důvody, proč pracovat v Německu

Možná jste již o nich slyšeli. Mají spoustu peněz, vlastní střechu nad hlavou bez hypotéky a perfektně ovládají cizí jazyk. Ano, mluvíme o Češích, kteří se rozhodli pracovat v Německu. Takové rozhodnutí mám mnohem více výhod, než by se na první pohled mohlo zdát.  

Ať už by vás nikdy nenapadlo, že by taková možnost byla pro vás, už jste o tom uvažovali, či se zrovna balíte na cestu, pro každého z vás se v našem článku něco najde.  

Výše výplaty 

Nalijeme si čistého vína. Peníze jsou pro většinu lidí primární motivací, proč opustí rodnou hroudu a vydají se pracovat do Německa. Kvalifikovaný i nekvalifikovaný pracovník si v Německu vydělá výrazně více, než by kdy mohl v ČR. 

Pracovník bez kvalifikace na montážní lince si po zkušební lhůtě vydělá zhruba 38 až 45 tisíc čistého. V případě, že jste kvalifikovaný (například elektromontér) může se váš výdělek pohybovat až okolo 60 tisíc čistého.  

Naučíte se jazyk 

Možná to nevíte, ale většina lidí, když poprvé odjíždějí za prací do Německa, neovládá dobře němčinu. Abyste mohli v Německu pracovat, je třeba znát pouze nejzákladnější fráze, abyste se mohli domluvit s kolegy a vedoucími (jedná se o level A2).  

Naopak, čím delší dobu v zahraničí zůstanete, tím lepší vaše jazykové dovednosti budou.  

Poznáte cizí zemi, naberete zkušenosti 

Práce již dávno není jen o penězích. Pokud se odhodláte k práci v zahraničí, už nikdy nebude váš život stejný. Každá zkušenost člověka změní, a není lepší čas pro změnu perspektivy na svět, než když jste v cizí zemi a všude kolem sebe slyšíte němčinu.  

Pokud se vrátíte zpět do Čech, budete mít na trhu práce obrovskou výhodu oproti ostatním lidem, kteří zůstali doma.  

Vycestovat není zas tak náročné 

Třeba jste se už rozhodli, že byste rádi v Německu pracovali, ale stále nevíte jak na to. Paradoxně je to mnohem jednodušší proces, než by se mohlo zdát. Samozřejmostí je dnes už německá pracovní smlouva, i plné zapojení pracovníka do německého sociálního systému. Jednotlivé dokumenty, které bude třeba vyřídit, se liší podle pozice, ale pracovní agentura, případně zaměstnavatel vám s nimi jistě ochotně pomůže. Neváhejte tedy, a pojďte pracovat do Německa. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.