Levná dovolená

Finanční zásady letošních dovolených: Kde je nejlevněji

Ať už se letos na dovolenou chystáte kamkoliv, jistě přemýšlíte nad tím, kolik peněz si na dovolenou máte vzít. Většina Čechů se buď vydává na takové dovolené, které jsou takzvaně all-inclusive, jiní se vydávají na dovolenou, kde se stravují sami. V tom případě potřebují finance na jídlo, na pití a samozřejmě na různé atrakce, které chtějí v dané destinaci navštívit. Otázkou však je, jak to bude na dovolených letos.

Co všechny Čechy potěší, tak je to, že nakupování na dovolené bude letos zlevněno, a to o sedm a půl procenta. Podle aktuálních informací by mělo být nejlevnější Chorvatsko nebo Slovensko, výrazně si polepšíme v Tunisku, v Egyptě nebo v Turecku.

Ceny klesaly ve zmiňovaných zemích z toho důvodu, že koruna neustále sílí, tudíž klesá hodnota domácích měn. Mnohé země zlevnily kvůli aktuální bezpečnostní nebo politické situaci, došlo také k oslabení dolaru vůči euru.

Abychom byli konkrétní, podívejme se, kde je letos nejlevněji a kde naopak nejdráže.

Nejlevnější letní destinace

Jak jsme zmínili, k poklesům cen došlo v Tunisku, které je pro nás velice cenově atraktivní. Zlevnili zde až o dvaadvacet procent. Co se týče zmiňovaného Egypta, zde došlo ke zlevnění o jednadvacet procent. A Turecko je zhruba o osmnáct procent levnější než vloni.

To však neznamená, že tyto země jsou nejlevnější. Nejlevněji bude letos ve zmiňovaném Chorvatsku a na Slovensku, k velice levným destinacím se však řadí i Bulharsko a Maďarsko.

Nejdražší letní destinace

Co se však týče destinací, v nichž nás ceny nepotěší, musíme vyjmenovat například Francii nebo Rakousko. Třetí cenově nejhůře dostupnou zemí je Německo, kde nakoupíte za českou tisícikorunu nejméně (maximálně v hodnotě 600 korun).

Ať už se vydáte do levnější destinace nebo raději zvolíte destinaci dražší, nemusíte směňovat hotovost, protože si bohatě vystačíte i s kartou. Hotovost si navíc můžete směnit i na místě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..