Franchising a Čína, změny na trhu

Franchising a Čína: Změny, které se dotkly trhu

Franchising je v současné době způsob podnikání, který je slavný po celém světě. Nejdříve to bylo něco, čeho se lidé báli. Báli se, že franchising může sebrat tak těžce vypracovaný majetek. Jenže později se ukázalo, že franchising je způsob podnikání, který pomůže rychle rozjet skvělý byznys. Doporučuje se zejména těm, kteří touží po podnikání, ale kteří se bojí toho, že jejich nový byznys bude rozdupán konkurencí. Aby byli vaše podnikatelské začátky snazší, vyberte si z široké nabídky franšíz a podnikejte pod značkou, která má své jisté postavení na trhu, která má potenciál a také stálou škálu zákazníků, kteří jsou značce věrní.

Jak jsme zmínili, franchising se stal populární po celém světě. V současné době se s jeho pomocí dá rozjet podnikání nejen u nás, ale také v Číně. Do Číny se franšízový koncept dostal zhruba před devadesáti lety a od té doby se razantně změnil. Jaké jsou jeho pro a proti a k jakým změnám vlastně došlo?

Franšízový trh se raduje z úspěchů až nyní

I když se franšízový koncept dostal do Číny na konci devadesátých let, z úspěchů se raduje až nyní. Zejména v posledních dvou letech se tamní franšízový trh zlepšil a narostl o neuvěřitelných dvaadvacet procent, což je skvělý výsledek za pouhé dva roky.

To však neznamená, že podnikání pomocí franchisingu je v Číně jednoduché, i když se to z tak skvělého výsledku dá odhadovat. Franšízové podnikání v Číně má své pro i proti, proto se pojďme na pro i proti podívat.

Pro i proti franšízového podnikání v Číně

Franšízový trh v Číně má mnohá specifika, podle kterých je třeba se řídit. Například se zde nesmí používat původní nebo anglický název značky či firmy, navíc se zde stále reguluje a kontroluje (máme na mysli regulaci a kontrolu ze strany státních institucí). To však není to jediné, co se řadí do kolonky „proti“. Franšízantu musí vlastnit takzvaný „zralý obchodní model“. Navíc musí být prokazatelně schopní dlouhodobého obchodního vedení.

Co se týče kolonky „pro“, zde toho moc nenajdeme. K pozitivním stránkám se řadí nejspíše jen skvělé a prosperující podnikání, kterého docílíte, když splníte všechny zdejší (někdy až bizarní) podmínky franšízového trhu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..