nečistoty

Jak dostat nečistoty ze spárů mezi kachličkami?

Uklízení domácnosti je pravidelná činnost mnoha z nás především v sobotu. Jedná se o každotýdenní úklid, který v sobě nese několik hodin práce, které jsou zmařeny hned na druhý den. Přesto chvilkový pocit uklizeného domu je tak uspokojivý, že nám na ten týden plnohodnotně stačí. Uklízení v sobě nese samozřejmě utírání prachu, dále vysávání koberce, popřípadě jeho velmi náročné čištění. Dále se jedná o vytírání, úklid kuchyně, a to zejména tehdy, kdy máte například nerezové spotřebiče, které jsou pro údržbu trochu problematičtější. Co je však další povinností, tak je uklízení koupelny. Přesně tam však přichází jedna krize, a sice mnohdy nevíme, jak vyčistit spáry mezi kachličkami.

Kachličky v koupelně má kde kdo. Je to skvělé zejména z toho důvodu, že když nám cákne voda na zeď, lehce ji otřeme. Barvy nám způsobí nepříjemné cákance, které nejsou vůbec hezké a už vůbec se nehodí do moderní koupelny. Jenže takové spáry mezi kachličkami mají tendenci značně špinavět. Většinou ve spárech jsou černé nepříjemné nečistoty, které nejdou tak lehce odstranit, jak bychom si představovali. Mnohdy se proto musíme obracet na internet, protože právě tam narazíme na odpovědi na otázky, které nás zajímají – v tomto případě tedy na otázku, která říká, jak máme vyčistit spáry mezi kachličkami.

Stačí jedna kouzelná směs!

Mezi účinné přípravky nepatří nic z obchodu, ale patří mezi ně směs, kterou si namícháme v pohodlí domova. Je to směs čtvrt šálku octa, dále poloviny šálku jedlé sody, k tomu přimícháme šťávu ze čtyř citronů a potom to dolijeme teplou vodou. Touto směsí pak pomocí kartáčku vyčistíme spáry, které nás trápí. Pakliže byste tento recept na směs znali, ale nebyli s ním spokojeni, pak je tu ještě jedna účinná směs, která nám s touto potíží stoprocentně pomůže. K té budeme potřebovat čtvrt šálku bělidla a pak tři čtvrtiny šálku jedlé sody. Postup při čištění je pak naprosto stejný.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..