zatočte s plísní

Zatočte s plísní i ve vašem bytě! Poradíme jak!

Naši domácnost se snažíme pravidelně uklízet alespoň jednou týdně, a to hlavně v sobotu. Utíráme prach a snažíme se o to, abychom měli domácnost alespoň tak čistou, aby to na pohled dobře vypadalo. Samozřejmě se nám nikdy nepodaří vyčistit něco tak přesně, jak bychom si přáli, což nás někdy mrzí, ale mnohdy je špína tak zašlá, že se jí zbavíme až po několika umytích. Jenže někdy se něčeho nedokážeme zbavit jakkoliv, i když se dané nečistoty podle všeho zbavit lze.

Takovou stálou nečistotou, kterou mnoho lidí neumí odstranit, je hlavně plíseň. Vyskytuje se většinou nejen na kachličkách nebo ve spárech mezi kachličkami, ale velice často se s ní setkáme hlavně v rozích našich místností. Plísně však mohou tropit hodně velkou neplechu, a to nejen tak, že budou ošklivě působit, ale hlavně vyvolávají kašel, slzení, rýmu nebo jiné další alergické reakce. Je tedy nutné s touto nepříjemností pořádně zatočit, ale jak vlastně?

Kde se plíseň vyskytuje?

Než přejdeme k tomu, jak si s plísní poradit, je nutné vědět, kde se plíseň nejčastěji vyskytuje. S plísní se setkáme hlavně tam, kde je vlhkost vzduchu přes šedesát procent. Teplota se většinou pohybuje kolem dvaceti stupňů Celsia. Jedná se tedy hlavně o koupelnu, spáry ve sprše nebo třeba i o okolí vany či kuchyni, kde se s ní nejvíce setkáváme.

Plíseň je však otázkou několika stádií. V těch prvotních stádiích si s ní dokonale poradíme sami. Jedná se hlavně o potíže s černými tečkami, kdy postačí jenom speciální desinfekce, která slouží na interiérové omítky. Právě ty jsou určené k likvidaci plísní, hub, řas a jiným podobným bakteriím.

Co když se plíseň na některých místech objevuje pravidelně?

Jestliže máte potíž s tím, že se vám plíseň bohužel na některých místech objevuje pravidelně, pak použijte ty samé prostředky, ale oškrábejte větší plochu, než je plocha výskytu. Ta se pak samozřejmě ošetří novým nátěrem a stěrkou s přísadou tohoto speciálního přípravku.

Pokud vás však trápí dlouhé, vleklé a pro vás už neřešitelné trable, pak se spolehněte na odborníka, který nejen, že zamezí výskytu plísní, ale také zjistí, proč se plíseň neustále objevuje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..