domácí zmrzliny

Domácí zmrzliny – to je to pravé pro léto!

Léto se nese většinou ve znamení teplého počasí, které je pro nás na jednu stranu opravdu odpočinkové, na druhou stranu vážně úmorné. Odpočinkové je zejména proto, že se blíží doba dovolených, na kterou se těšíme celý rok. Většinou utečeme někam do zahraničí k moři, kde se budeme moct kochat nekončícím moře, kde budeme moct spát celé dny na pláži a kde palmy budou jediným stinným místem široko daleko. Ovšem mnoho lidí se vydává vstříc dobrodružství po České republice, ale i taková dovolená může být odpočinková a naprosto skvělá. Úmorné je léto ale pro ty, kteří pracují, protože většinou je ve společnostech obrovské horko, které je naprosto vysilující. Pitný režim je tedy opravdu podmínkou, na kterou nesmíme zapomínat.

Léto je však spojeno také se zmrzlinami. Na ně se rozhodně nesmí zapomínat. Zmrzliny jako takové jsou opravdu to pravé léto, protože bez nich nezískáme to pravé osvěžení. Většinou jsme však zvyklí utrácet za zmrzliny hotový majlant. Nemyslíme na to, že je tu možnost tvorby vlastní zmrzliny. Takové domácí zmrzliny jsou však vždy mnohem zdravější a hlavně levnější, než jakékoliv jiné zmrzliny koupené v obchodě. Proč se tedy nezaměříme na tvorbu zmrzliny a proč ji teda stále kupujeme? Pakliže nevíte, jak udělat takovou fantastickou domácí zmrzlinu, pak se nechte inspirovat následujícími tipy.

Domácí vanilková zmrzlina

Pokud milujete chuť klasické domácí zmrzliny, pak si ji doma udělejte. Bude vám k tomu stačit pouze jeden balíček vanilkového cukru, tři žloutky, šedesát gramů cukru krystal, dále jeden bílek a nakonec jeden kelímek smetany ke šlehání. Vše smícháte, rozmixujete a necháte ztuhnout v mrazáku.

Domácí čokoládová zmrzlina

Jestliže jste zastánci spíše čokoládového provedení, pak neváhejte a udělejte si právě čokoládovou zmrzlinu. K tomu budete potřebovat pouze sto gramů čokolády na vaření, potom třicet gramů kakaa, dále padesát gramů rafinovaného cukru, dvě stě osmdesát pět mililitrů plnotučného mléka a dále sto padesát mililitrů smetany ke šlehání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..