citron

Citron pro zdraví, ale i pro domácnost – zázračně pomáhá

Ani si neuvědomujeme, jaké zázraky se nám skrývají doma v kredenci. Keramické mísy máme na nabroušení nožů, šmirgl papíry slouží pro nabroušení struhadel, dále sůl je proti spáleninám. Takových zázraků však máme mnohem, mnohem více!

Mezi ně se řadí i oblíbený citrus, a to citron. Ten je naprosto geniální. Nejen, že je pro naše zdraví skvělý zdroj vitaminu C a že nám pomáhá trochu vypilovat si naši imunitu, ale využijeme ho taky v domácnosti, a to zrovna tam, kde byste ho vůbec nečekali. Citronové limonády nebo ranní voda s citronem pro detoxikaci těla je všeobecně známá věc, ale víte, že citron také čistí?

• proti kamenu ve varné konvici

Citron je unikátní pomocník ve chvíli, kdy zjistíte, že je vaše varná konvice plná vodního kamenu. Většinou si ani neuvědomíte, jak je vaše konvice zaneřáděná, dokud nevypijete kávu nebo čaj s takovými ne příliš chutnými kousky. Po náhledu do konvice zjistíte, že její dno je posázeno vodním kamenem, který nutně potřebujete vyčistit. Nepoužívejte žádné chemické přípravky, u nichž nevíte, jak vůbec fungují a jestli vůbec fungují, raději to zkuste s tím, co máte doma. Do varné konvice se většinou lije ocet, ale jestli chcete trochu voňavější alternativu čištění, pak zvolte citron. Do vody v konvici vhoďte pár koleček citronu a povařte. Kámen po jednom ohřívacím procesu zcela zmizí.

• proti spáleninám

Trápí vás spáleniny na pánvi, které jdou opravdu jen stěží pryč? Nedrhněte pánve drátěnkou, ale radši přejděte k jinému méně škodlivému řešení. Zkuste to s citronem. Kolečko citronu posypte solí a projeďte jím celou pánev. Sůl s citronem dokonale vyčistí spáleniny a vy tak pak jen utěrkou pánev utřete.

• pro vyčištění odpadu

Stává se vám někdy, že vám voda pomalu odtěká? Bývá to většinou problém v kuchyni nebo v koupelně, kdy se zkrátka do odpadu může dostat řada nečistot. Nemusíte si kupovat nejrůznější přípravky, jenom stačí, abyste sáhli po sodě a citronu. Sodu nasypte do odpadu a poté zakapejte citronem. Odpad bude rázem fantasticky pročištěn.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..