česnek

Je česnek jenom všelékem? Nikoliv! Pomáhá i při hubnutí!

Pokud nás trápí nachlazení, pak jsme si zvykli na to, že nám pomůže buď směs zázvoru, medu a citronu, nebo česnek. Právě česnek je právem označován za jakýsi všelék mezi potravinami, protože má blahodárné účinky pro naše zdraví. Nejen, že nám pomáhá u nachlazení, ale také v sobě má látky, jež úspěšně bojují například s rakovinou nebo například s jinými záněty v našem těle. Je označován také za přírodní antibiotikum, proto se není čemu divit, když je pro naše zdraví tak báječný. Měli bychom si však uvědomit, že bychom ho klidně mohli začít pěstovat na zahrádce, protože česneku není nikdy dost – zejména v chladnějších obdobích roku, kdy nás nachlazení sužuje co chvíle. Česneková polévka je tím nejlepším lékem!

Česnek však pomáhá i při hubnutí. Po této informaci jistě začnete česnek sázet hotovými kvanty na své pole nebo na svou zahrádku. Česnek v sobě má totiž takové látky, které nám úspěšně nastartují metabolismus, ale to takovou rychlostí, že se nebudeme moct divit. Kalorie se nám začnou spalovat maximálně rychle a štíhlejší postava přijde takzvaně lusknutím prstu. Je nutné však říct i to, že česnek je nejlepší podávat v ne příliš upravené formě, abychom přesně ty blahodárné látky sami nepoškodili.

Do čeho je česnek nejlepší?

Pokud vás nenapadá žádný recept s česnekem, pak zvolte klasickou česnekovou polévku. Ta je nejlepší ještě s roztátým sýrem a s krutony. Mimo jiné se česnek pravidelně dává i na langoš nebo například na topinky k tataráku. Ovšem česnek jako takový je skvělý například k pečeným bramborám. Pokud ho rozpůlíte a přihodíte do trouby k pečeným bramborám a po upečení ho vyloupnete ze slupky, pak se budete jen oblizovat, protože přesně tak je česnek nejlepší. Mimo jiné se samozřejmě přidává do přípravy různých mas a ryb, dále do jiných slaných pokrmů a podobně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..