Čtyři světoví úspěšní, kteří se objevili v žebříčku 30 pod 30

Čtyři světoví úspěšní, kteří se objevili v žebříčku 30 pod 30

Není tomu tak dávno, co byl opět sestaven každoroční žebříček třiceti úspěšných lidí pod třicet let. Magazín Forbes se rozhodl letos sestavit nejen žebříček českých podnikatelů a vlivných lidí, ale také žebříček celosvětových úspěšných, kterým je pod třicet let. Kdo se v tomto žebříčku ocitl? Pojďme si říct čtyři nejúspěšnější z nich, kterým stojí za to věnovat chvilku pozornosti.  

Stát se úspěšným, to je sen mnohých z nás. Bohužel jen málokdo si za tímto cílem opravdu tvrdě jde. Vystoupat na horu úspěšnosti je běh na dlouhou trať, při kterém potřebujete kupu vytrvalosti a ještě více trpělivosti. Trpělivost a vytrvalost ti, kteří se ocitli v žebříčku 30 pod 30 rozhodně mají, kdo se mezi ně řadí? 

Greta Cutulenco 

Sedmadvacetiletá dívka jménem Greta Cutulenco je známá hlavně jako zakladatelka softwarové platformy Acerta. Platforma ji vynesla do výšin, jedná se o platformu využívající umělou inteligenci k tomu, aby předvídala či dokonce rychle detekovala poruchy a selhání při výrobních procesech. O této softwarové platformě rozhodně ještě uslyšíme.  

Ryan Pandya 

Vyrábět mléko bez krav? Jde to! Dokázal to zakladatel projektu Perfect Day Ryan Pandya, který přišel na kvasnice, jež vyrábí naprosto stejný protein jako mléko. Z těchto kvasnic lze tak vyrábět jak jogurty, tak například zmrzlinu.  

Maya French 

Když člověk nemůže laktózu a nechutnají mu bezlaktózové produkty běžně k dostání, vyrobí si svůj vlastní bezlaktózový produkt. Tak to udělala osmadvacetiletá Maya French, která vytvořila proteinový nápoj zvaný Koia. Jedná se o oříškový nápoj, který ji dostal do žebříčku třiceti nejúspěšnějších lidí do třiceti let.  

Taylor Hall 

Aby to však nebylo jen o podnikatelích, do žebříčku 3O pod 3O se mohou dostat i ti, kteří nemají rozjetý žádný byznys. Například se mezi úspěšnými najde také hokejista New Jersey Devils Taylor Hall, který jako první hráč Devils získal Hart Trophy za nejužitečnějšího hráče NHL.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..