Co jste možná nevěděli o Warrenu Buffettovi

Co jste možná nevěděli o Warrenu Buffettovi

Ve světě investování se v minulosti mihlo mnoho osob. Zatímco některé se svými úspěchy zapsali do historie, na jiné se už vůbec nevzpomíná. Jednou z osob, na kterou se bude vzpomínat ještě dlouho po jeho smrti, je i Warren Buffett, o kterém se říká, že je to jeden z největších investorů všech dob. V jeho krocích jdou mnozí mladí i starší jedinci pokládající si podobný cíl, jaký měl Warren čili vydělat ohromné množství peněz tím, že se budou investovat finanční prostředky.  

A i když lidé vědí, kdo to Warren Buffett vlastně je, jen hrstka lidí si je vědoma několika zajímavostí z jeho života. Například věděli jste, že aktuálně spravuje majetek dosahující skoro 73 miliard dolarů? Právě tento jeho majetek ho každoročně dostává do první desítky nejbohatších lidí planety.  

Co jste možná nevěděli o Warrenu Buffettovi 

  • Věděli jste, že své první akcie koupil Warren Buffett už jako jedenáctiletý chlapec? Jednalo se tehdy o akcie Cities Service Preferred, kdy koupil jednu akcii za necelých čtyřicet dolarů.  
  • Věděli jste, že Warrena Buffetta nepřijali na Harvard? Tato univerzita mu uzavřela své dveře, proto se usadil na jiné škole, a sice na Kolumbijské univerzitě.  
  • Věděli jste, že ve svých jedenadvaceti letech Warren Buffett podstoupil kurz Dalea Carnegieho? Díky kurzu, který tehdy vyšel na sto dolarů, se naučil vystupovat na veřejnosti. Znalosti získané kurzem využívá dodnes, ostatně dodnes říká, že se jednalo o jeho nejlepší investici v životě. 
  • Věděli jste, že Warren Buffett je počítačovým a technologickým světem obecně poměrně nepolíben? Neposílá dokonce ani e-maily, preferuje psaní dopisů.  
  • Věděli jste, že Warren Buffett až osmdesát procent svého času tráví čtením?  
  • Věděli jste, že bezmála sto procent svého majetku získal až po padesátém roce života? Hodnota jeho majetku překročila miliardu v roce 1985, tedy v roce, kdy akcie Berkshire Hathaway překročily hranici 2000 dolarů za kus. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..