Respirátor chrání dýchadla zaměstnance takřka stoprocentně

Respirátor chrání dýchadla zaměstnance takřka stoprocentně

O respirátorech a rouškách se dnes mluví velice často. Je to téma probírající se v předvolebních diskuzích, jsou to zároveň prostředky, díky kterým hravěji odoláme panujícímu koronaviru. Mnozí zaměstnavatelé se snaží obstarat respirátory a roušky do svých podniků, aby se předcházelo šíření závažné nemoci. Často se však dopouští jedné chyby, a sice dodají zaměstnancům roušky v domnění, že jsou dostatečně chráněni i z hlediska BOZP. Pokud by se však zaměstnavatelé obrátili na firmu Extéria (o které se mimochodem dočtete v různých diskuzích na internetu, kde jsou popsány zkušenosti s firmou), zjistili by, že roušky nejsou brány jako ochranné prostředky, protože zaměstnance jako takového nechrání. Chrání jen jeho okolí, proto respirátory jsou jediným východiskem z aktuální situace. 

Respirátor ochrání zaměstnance skoro stoprocentně

Pokud chcete své zaměstnance chránit před panujícím koronavirem, měli byste investovat do respirátorů, které umí chránit dýchadla zaměstnanců skoro stoprocentně. Chrání je před toxickými částicemi, virům i proti sporám a bakteriím, dále pak proti netoxickému prachu nebo proti prachu s dráždivým účinkem. 

Jak vybrat vhodný respirátor pro své zaměstnance

Jestliže jste už v minulosti sháněli respirátory pro své zaměstnance, možná jste si nevěděli rady. Na trhu totiž narazíte na rovnou několik respirátorů, které se liší jen drobnostmi. Abyste se nespálili a zaměstnancům pořídili opravdu kvalitní ochranu jejich dýchadel, doporučujeme se při výběru zaměřit na materiál, ze kterého je maska vyrobena a dále pak na vdechovací a vydechovací otvor. 

Co se týče materiálu, ten by měl být dostatečně prodyšný. Zároveň by měl být ověřen na všechny potřebné vlastnosti, které má mít. Zejména nyní je trh plný respirátorů, z nichž řada není testována. Převážně před nimi buďte opatrní. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..