Knihy, které naučí, přesto nebudou nudit

Knihy, které naučí, přesto nebudou nudit

Říká se, že bohatí lidé nemají velkou televizi, ale mají naopak velkou knihovnu. Právě ve vědomostech a znalostech se totiž ukrývá síla. Říkáte si zrovna, že byste si měli něco naučného přečíst? Máme pro vás několik tipů na knihy, které do jisté míry doplní vaše dosavadní vzdělání čili naučí, přesto nebudou člověka nudit. Na jednotlivé výtisky by si měl každý člověk udělat čas, protože vzdělávání je celoživotní proces a v žádném věku bychom neměli zakrnět.  

Ku-klux-klan. Tady bydlí láska 

Dílo z rukou Katarzyny Surmiak-Domanske. To je Ku-klux-klan. Tady bydlí láska. Jedná se o dílo, díky kterému řada lidí pochopí smysl amerických protestů, které jsou nyní aktuálním tématem za oceánem. Polská spisovatelka, která za dílem stojí, se noří do hloubi americké historie, respektive amerického rasismu, který má zárodky už před stovkami let. A i když čtení je poměrně složité, přesto je to velice zajímavé a dá to člověku jakýsi jiný pohled na aktuálně se konané protesty.  

Uspořádání světa 

Skvělou knihou je také kniha jménem Uspořádání světa, kterou má na svědomí Henry Kissinger. Henry Kisinger je bývalým ministrem zahraničí Spojených států amerických a patří k nejvlivnějším politologům. Kniha Uspořádání světa pojednává nejen o mezinárodních vztazích, ale kromě jiného i o jakési rovnováze v Evropě či o francouzské revoluci.  

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli 

Stalo se vám někdy, že jste byli v partě lidí, kteří se bavili o něčem, co jste neznali? Kniha jménem “Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli” je skvělým pomocníkem při vedení dialogů v takových skupinách lidí. Nejen, že se něco dozvíte, ale taktéž se naučíte, jak působit kultivovaně prakticky kdekoli se nacházíte. Díky knize se bravurně zapojíte i do konverzací na téma, které jste neznali nebo kterým jste zatím nepolíbení.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..