Češi jsou se zaměstnavatelem spokojeni

Češi jsou se svým zaměstnavatelem spokojeni

Česká republika se v posledních několika měsících raduje ze skvělé ekonomiky. Rostoucí ekonomika je hlavně díky tomu, že je nízká nezaměstnanost, vyšší jistota a hlavně lidé čím dál více utrácejí. Kromě toho máme v Česku jediný nedostatek, a sice nedostatek pracovníků. Zaměstnavatelé jsou už zoufalí, skutečně nevědí, kde mají lidi hledat. Už dávno trh práce nefunguje tak, že by si zaměstnavatelé vybírali své zaměstnance, ale už to bohužel funguje přímo naopak – zaměstnanci si vybírají své zaměstnavatele. Zaměstnavatelé se tak snaží, aby si alespoň stávající zaměstnance udrželi. Nemůžeme se proto divit, že jsou nyní zaměstnanci se svou prací spokojeni.

Jelikož se nám rok blíží ke konci, vznikají mnohé průzkumy, které pojednávají o tom, jestli jsou nebo nejsou zaměstnanci spokojeni ve svých zaměstnáních. My vám nyní přinášíme výsledky těchto nedávných průzkumů.

Kolik procent zaměstnanců je spokojeno se svým zaměstnavatelem?

Se svým stávajícím zaměstnavatelem je spokojeno zhruba sedmdesát procent dotazovaných, z nichž je zhruba dvacet procent velmi spokojeno, tudíž by nic neměnili. Ostatní by měnili například výši jejich platu – většina zaměstnanců (i přes spokojenost v zaměstnání) touží po vyšším platu, ale to je běžné.

Přímou nespokojenost vyjádřilo pouze pět procent respondentů, ostatním jejich práce nevadí, ale že by byli naprosto spokojeni, to se říct prý nedá.

Proč jsou lidé čím dál více spokojeni v zaměstnání?

Otázkou nyní je, proč jsou lidé čím dál více spokojenější ve svém zaměstnání. Je to nejspíše nízkou mírou nezaměstnanosti, což vede ke zvyšování mezd a k rozšiřování zaměstnaneckých benefitů. Díky tomu, že nejsou hlavně odborníci a postrádají se hodně i kvalitní zaměstnanci, začínají se všichni pracovníci podniku více rozvíjet, aby tak nahradili místa odborníků, která dlouhodobě nelze zaplnit. Dalo by se říct, že firmy se nyní rozhodli vychovat ze svých stávajících zaměstnanců odborníky, které potřebují.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..