nejvíce investuje

Do čeho se v Česku nejvíce investuje?

Investování je způsob, jak znásob naše úspory. Mnoho lidí se v poslední době pouští právě do investování, protože touží po bohatství. Jenže většinou se bohužel pouštějí do takového investování, které je bezpečné. Jenže v tomto světě platí to, že čím nejistější do investice je, tím vyšší bude zisk z dané operace.

Nicméně do tohoto světa se v poslední době přidává hojně právě Česká republika. Lidé u nás opravdu investují čím dál častěji, i když to vlastně neumí. V tomto případě si však musí dát pozor na správného investora – nesmí se zapomínat, že v tomto světě se dá lehce naletět podvodníkům. Nejlepší to je vždycky tehdy, kdy investování rozumíme.

Česká republika je však jedna z těch zemí, v níž se investuje opravdu bezpečně. Lidé sice touží po zisku, ale bojí se riskování. Bohužel si neuvědomují fakt, že čím větší risk podniknou, tím větší to může být zisk.

Co u Čechů jednoznačně vede?

Z těch bezpečnějších investicí volí Češi například vkládání peněz do stavebního spoření. Už sedmý kvartál za sebou je stavební spoření nejoblíbenější. V současné době ho využívají tři pětiny lidí. Ovšem Češi moc dobře sledují aktuální dění ve světě a moc dobře taky vědí, že se vyplatí investovat do zlata nebo do jiných drahých kovů. A tak se rozhodují investovat právě sem – toto je ta forma těch nebezpečnějších investicí.

Kolik procent dotazovaných Čechů by investovalo do zlata?

Do drahých kovů, konkrétně do zlata, by se v dnešní době nebálo investovat až 50% Čechů. Poměrně populární se kupodivu stalo i doplňkové penzijní spoření, které se vyšplhalo ke stejným procentům. Co se týče spořicího konta, pak by sem své úspory bláhově ukládalo až 44% procent respondentů, ale bohužel právě oni naletí, protože na spořicích účtech spíš peníze mizí, než se znásobují. Podílové fondy získaly 35%, terminované vklady 26%.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..