Povinnosti lídra

Co by měl lídr dělat, aby pracovníci neutíkali ke konkurenci?

O zaměstnance je nyní velká nouze. Všichni zaměstnavatelé se snaží o to, aby své zaměstnance udrželi v zaměstnání, protože moc dobře vědí, že náhradu za ně najdou jenom stěží. Jenže někteří zaměstnanci se nechají zlákat různými benefity a výhodami, které nabízí konkurence. Zaměstnavatelé se tak musí rozhodnout, co udělají – přidají na výplatnících nebo je potěší vyžadovanými benefity, které sice budou dalšími náklady společnosti, ale které pracovníky udrží na svých místech?

Mnozí pracovníci často neutíkají z práce proto, že by jim někde nabízeli více peněz, ale utíkají proto, že ve firmě zastávají práci za dva. Mnohé firmy se totiž nyní potýkají s nedostatkem pracovníků, což může za to, že jsou pracovníci frustrovaní. Mají jeden plat, ale zastávají práci za dva. V tomto případě se stane, že jsou lidé přepracovaní, a to není dobré ani pro zaměstnance, ani pro firmu, která zaměstnanci klade víc práce, než stačí unést.

Otázkou tedy je, co musí firmy udělat, aby pracovníci v zaměstnání zůstali a aby byli ochotni snášet i takové množství práce, které je jim přidělováno.

Zvýšení platu

Mnozí zaměstnavatelé to už udělali – zvýšili plat svým zaměstnancům. Lidé to ocenili, protože jsou placeni tak, jak si zaslouží, i když mají práce o něco víc. Průměrná mzda se tak zvýšila, a to k sedmadvaceti tisícům korun, což už je skvělé! Ta nízká nezaměstnanost má něco do sebe! Konečně něco přinutilo zaměstnavatele k tomu, aby férově ocenili své těžce pracující zaměstnance.

Nové benefity

Během letošního roku se bude zavádět celá škála nových benefitů. I benefity jsou něco, co zaměstnance udrží na pracovních pozicích. Kromě nově zaváděných třináctých a čtrnáctých platů se mohou zaměstnanci těšit například na příspěvky na bydlení, na zdarma vstupy do sportovních areálů nebo na zajištění školky či chůvy pro své milované ratolesti.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.