Povinnosti lídra

Co by měl lídr dělat, aby pracovníci neutíkali ke konkurenci?

O zaměstnance je nyní velká nouze. Všichni zaměstnavatelé se snaží o to, aby své zaměstnance udrželi v zaměstnání, protože moc dobře vědí, že náhradu za ně najdou jenom stěží. Jenže někteří zaměstnanci se nechají zlákat různými benefity a výhodami, které nabízí konkurence. Zaměstnavatelé se tak musí rozhodnout, co udělají – přidají na výplatnících nebo je potěší vyžadovanými benefity, které sice budou dalšími náklady společnosti, ale které pracovníky udrží na svých místech?

Mnozí pracovníci často neutíkají z práce proto, že by jim někde nabízeli více peněz, ale utíkají proto, že ve firmě zastávají práci za dva. Mnohé firmy se totiž nyní potýkají s nedostatkem pracovníků, což může za to, že jsou pracovníci frustrovaní. Mají jeden plat, ale zastávají práci za dva. V tomto případě se stane, že jsou lidé přepracovaní, a to není dobré ani pro zaměstnance, ani pro firmu, která zaměstnanci klade víc práce, než stačí unést.

Otázkou tedy je, co musí firmy udělat, aby pracovníci v zaměstnání zůstali a aby byli ochotni snášet i takové množství práce, které je jim přidělováno.

Zvýšení platu

Mnozí zaměstnavatelé to už udělali – zvýšili plat svým zaměstnancům. Lidé to ocenili, protože jsou placeni tak, jak si zaslouží, i když mají práce o něco víc. Průměrná mzda se tak zvýšila, a to k sedmadvaceti tisícům korun, což už je skvělé! Ta nízká nezaměstnanost má něco do sebe! Konečně něco přinutilo zaměstnavatele k tomu, aby férově ocenili své těžce pracující zaměstnance.

Nové benefity

Během letošního roku se bude zavádět celá škála nových benefitů. I benefity jsou něco, co zaměstnance udrží na pracovních pozicích. Kromě nově zaváděných třináctých a čtrnáctých platů se mohou zaměstnanci těšit například na příspěvky na bydlení, na zdarma vstupy do sportovních areálů nebo na zajištění školky či chůvy pro své milované ratolesti.

Napsat komentář