jste brigádník - daně

Jste brigádník? Nezapomínejte na daně!

Daně jsou aktuálně velice řešené téma a není se čemu divit, vždyť máme polovinu podzimu za sebou a ani se nenadějeme a přijde podávání daňového přiznání, kterým by se měli zabývat hlavně podnikatelé, ale také brigádníci. Právě brigádnici stále zapomínají na to, že i oni mohou platit daně. Málokterý brigádník si to skutečně uvědomuje, ale řada z těchto nevědomých brigádníků podepsali smlouvu, která se s daněmi pojí.

Brigády se staly hlavně v létě naprosto běžné, ale jedná se taky o něco, co je běžné i mimo letní sezonu. Díky velkému množství brigád se ale taky výrazně zvyšuje problematika toho, že brigádníci vlastně na daně zapomínají, i když by je měli zaplatit. Jak to tedy je?

Pokud jste v poslední době byli na nějaké brigádě, pak byste rozhodně měli věnovat pozornost své smlouvě, kterou jste podepsali. Řada brigádníků si opravdu myslí, že smlouva byla tak dokonalá, že se daní vyhnou, ale málokdo si ji vlastně sám důkladně přečetl. Raději si nad ní tedy sedněte a přečtěte si ji znovu, protože třeba objevíte něco, co jste předtím přehlédli. Jelikož se jedná o daně, měli byste tomuto věnovat opravdu patřičnou pozornost.

Co hrozí při neplacení daní?

Pokud byste této záležitosti nevěnovali dostatečnou pozornost, dost možná byste zapomněli odevzdat daňové přiznání v termínu, tudíž byste nejspíš bohužel byli zařazeni k těm adeptům, kteří dostanou nemístně vysoké pokuty.

O tom, jak vysoké pokuty mohou být, se každým rokem přesvědčí řada podnikatelů, kteří nechávají odevzdávání daňového přiznání na poslední chvilku, což rozhodně není nejlepší.

Jakou dohodu máte podepsanou?

Nejvíce hleďte na to, jakou dohodu máte podepsanou. U jedné je nutné podepsat prohlášení k dani, protože po dosažení deseti tisíc korun se daně automaticky odečítají. Vaše výdělky jsou tak mnohem menší, než jste předpokládali.

Druhá se pojí také se zdravotním pojištěním a tím sociálním, dále také s daněmi obecně. Dejte si tedy na to pozor.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.