zaměstnání

Jsou Češi se svým zaměstnáním spokojeni?

Být spokojený se svým zaměstnáním je celoživotní úspěch. Říká se, že není většího úspěchu, než když děláte, co milujete a co vás naplňuje. Je to opravdu tak – pokud najdete práci, která vás baví, máte vyhráno, protože do práce chodíte s chutí, chodíte tam rádi, protože vlastně vykonáváte nějakého svého koníčka. Peníze jsou potom už jenom jakýsi bonus, který se neustále navyšuje díky povýšení – vždyť co děláte rádi, tak děláte dobře.

V poslední době vzniká několik průzkumů, které se zabývají tím, jestli Češi jsou nebo nejsou spokojení se svým zaměstnáním. Podle posledních průzkumů se ukázalo, že lidé jsou poměrně spokojení se svým zaměstnáním, i když každý pátý z nich uvažuje o změně. Proč je tato změna potřebná? Nejsou ve svém stávajícím zaměstnání dostatečně ohodnoceni?

Roli hrají peníze

Lidé, kteří sice jsou spokojeni ve svém zaměstnání, jsou bohužel nespokojeni s jejich platovým ohodnocením, a tak se rozhodují změnit zaměstnání a jdou do toho, kde budou správně ohodnoceni. Přesně tyto informace vyplývají z červnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Samozřejmě zaměstnavatelé si však nestěžují, protože mnozí zaměstnanci jsou pro ně takzvaná levná pracovní síla. Ovšem pokud jsou lidé nespokojeni se svým platem, nemají problém s tím, že odejdou, ale to je pro ně špatně, protože náhradu v dnešní době opravdu neseženou. V dnešní době v České republice vládne nízká nezaměstnanost a po pracovnících není ani památky. Bohužel si to zaměstnavatelé uvědomí až pozdě a raději místo toho, aby stávajícím zaměstnancům přidali, je raději propustí.

Kdo je se svou prací nejvíce spokojen?

Vraťme se však k problematice spokojenosti a nespokojenosti se stávajícím zaměstnáním. Podle průzkumu vyplynulo na povrch, že nejspokojenější jsou se svou práci hlavně vedoucí nebo vyšší odborní pracovníci. Spokojení jsou však taky živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné, protože právě ti našli to, co je naplňuje a baví.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..