bezpečnost práce ve firmě

Bezpečnost práce je důležitou součástí každé firmy!

Bezpečnost práce je důležitou součástí každého podniku a firmy. Dodržování BOZP je nutné u každé firmy i OSVČ. Důležité je samozřejmě dodržování všech zásad, ale také jejich pravidelná kontrola a aktualizace!

Nedělejte si zbytečné starosti

Dle zákoníku práce musí zaměstnavatel zajistit jednou ročně prověrku BOZP na všech pracovištích. Zároveň poté je nutné, aby poté všechny případné nedostatky odstranil a opravil. Oblast bezpečnosti práce je natolik rozsáhlá, že je mnohem jednodušší vyhledání externí firmy, která se o roční prověrky postará. Do firmy vám pak každý rok přijede technik z dané firmy a projde vše důležité.

Přečtěte si také: Koupili byste si vy sami svůj produkt?

Co se vše v rámci prověrky kontroluje?

Přesný obsah prověrky nikde nenajdete, ale většinou se kontrolují důležité body, na které zaměstnavatelé často zapomínají. Jedná se o veškerou dokumentaci a její aktuálnost, směrnice se totiž mění a je nutná jejich aktualize. Dále technici kontrolují školení a záznam o tom, kdy proběhla a zda jsou zaškolení všichni zaměstnanci. Dále se přechází ke kategorizace prací, zda jsou všechny pozice zařazené do kategorie, případně proč.

Další oblastí, která se kontroluje, jsou pracovnělékařské služby – především lékařské prohlídky – vstupní i periodické.

Je také nutné zkontrolovat OOPP a jejich poskytování a používání.

Jak si firmu vybrat?

Zaměřte se na firmu, která má zkušenosti a budete jí moci věřit. Právě zkušenosti jsou v této oblasti k nezaplacení, technici totiž už ví, s čím počítat a jak poradit danému konkrétnímu pracovišti. Také vás například zastoupí u samotné kontroly bz OIP, HZS nebo KHS. Tyto komplexní služby nabízí například firma Extéria, která se o vše v rámci BOZP a PO ráda postará.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..