jak našetřit na vánoční dárky

3 tipy, jak si našetřit na vánoční svátky

Vánoce jsou už za rohem. Opět to uteklo jako voda. Ani jsme si od těch vánočních nákupů neodpočinuli a už jsou tu zkrátka zase. Zase nám tyto svátky dobře zruinují naši peněženku. Ovšem abychom tolik neutráceli, tak můžeme něco udělat! A sice můžeme si začít už nyní šetřit. Během měsíce přece můžeme našetřit pěknou sumu peněz, a tak nebudeme muset v prosinci a následně v lednu přežívat ze dne na den do další výplaty.

Existuje hned několik způsobů, jak můžeme našetřit během jednoho jediného měsíce na vánoční dárky. Pokud nevěříte, pak čtěte dál, popřípadě něco i vyzkoušejte! Přinášíme vám tři tipy, díky kterým našetříte na vánoční dárky alespoň několik tisíc korun, které vám během vánočního nakupování rozhodně přijdou vhod.

1) Příležitostní brigády

Pokud máte o víkendu čas a rosnička v televizi hlásí deštivý víkend, pak bychom mohli tento volný čas využít k tomu, abychom si vydělali. Na internetových stránkách či ve facebookových skupinách narazíte na mnoho lidí, kteří potřebují například hostesky na nějakou akci v sobotu či v neděli. Najdete zde člověka, který hledá výpomoc při stěhování a který za to zaplatí opravdu velké peníze. Jelikož je to práce navíc, která vám přinese peníze navíc, odložte si je – takto si během doby, která do vánoc zbývá, našetříte pěkných pár tisíc korun.

2) Hlídejte děti

Tato možnost je tu hlavně pro ženy. Pokud znáte někoho, kdo má malé děti a neustále je potřebuje hlídat z důvodu časového vytížení, měli byste se přihlásit. Hlídání děti je dneska velice dobře placené, a to hlavně tedy ve velkých městech, kde o peníze není prakticky nouze. Existuje taky celá řada portálů, v nichž maminky hledají nějakého schopného člověka, který jim dítě pohlídá na pár hodin. Takto si taky za ten měsíc přivyděláte pár tisíc korun.

3) Odkládejte si, pokud máte výplatu co týden

V mnoha zaměstnáních se dostává výplata co týden nebo co čtrnáct dnů. Často to tak mají živnostníci, kteří fakturují během měsíce hned několikrát. V tomto případě byste měli využít tohoto „většího množství výplat“ a měli byste si z každé odložit alespoň pětistovku – vždy záleží na tom, jak velká výplata bude.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..