zajímavé investice

3 nejzajímavější investice, které si může dovolit každý

Dneska toužíme hlavně po penězích. Není se čemu divit, vždyť dneska peníze hrají v našich životech obrovskou roli, bez které bychom si nic nekoupili, nejedli, nepili, nebydleli. Ovšem ne vždy víme, jak takových peněz dosáhnout. Mnoha lidem stačí klasické zaměstnání, jiní podnikají, aby získali mnohem více. Taky existují ti, kteří se rozhodnou své úspory zvýhodnit, a to hlavně pomocí investování. Pokud nechcete do investování vrážet miliony, které stejně ani nemáte na bankovním kontě, pak byste měli investovat do jiných věcí – do zcela běžných věcí, které nejsou nijak drahé, ale v dlouhodobém hledisku nám mohou přinést skvělé peníze. Přinášíme vám tři tipy na nevšední investice, které si může dovolit každý z nás.

Opravdu je svět investování dneska oblíbený. Je však rozdíl mezi investováním a obchodováním, a to si lidé bohužel velice často zaměňují. Proto než si zmíníme tyto investice, je načase, abychom si zmínili i to, jaký je vlastně mezi obchodováním a investováním rozdíl. Hlavní rozdíl je v tom, že obchodování je krátkodobé a investování dlouhodobé. Pokud vám tedy čekací doba, než se vám zvýhodní peníze, zdá nepřiměřeně dlouhá, u investování je to naprosto samozřejmé a musí se s tím předpokládat. Pokud toužíte po nějakém kratším zvýhodnění peněz, měli jste jít raději do obchodu.

Pojďme si však už zmínit ty tři zajímavé investice, které si může dovolit takřka každý.

1) sběratelské mince

Kdo by to byl řekl, že jedna taková zajímává a zároveň alternativní investice spočívá ve sběratelských mincích. U mincí je nutné dbát na dvě věci – nesmíte nikomu naletět a musíte mít zájem o tyto sběratelské předměty. Pokud se do této investice pustí laik, je jasné, že zaplatí třeba velkou sumu za šunt či podobně.

2) dostihy

Investování s pomocí dostihových koní nespočívá v tom, že si je koupíte, ale že ho vlastníte s tím, že se o veškeré náklady postarají vaši nájemci. Pronájem koně je dneska naprosto běžná věc a pomůže vám zbohatnout.

3) bitcoin

A samozřejmě jelikož žijeme v internetové a moderní době, nesmíme zapomenout na virtuální měnu bitcoin. O té se aktuálně píše celá řada zajímavých článků, které pojednávají o tom, jak na nich vydělat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..