jak vybrat správnou postel

Jak vybrat správnou postel?

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví. Pokud nespíme alespoň sedm hodin denně, tělo nestihne regenerovat, jsme rozlámaní, unavení. Naše práce ten den není tak efektivní, jak by mohla být, kdybychom se dobře vyspali. Proto opravdu záleží na kvalitním spaní, kterého mnohdy ale nedocílíme, protože nemáme zrovna tu nejvhodnější postel. Otázka tedy zní, jak vlastně vybrat správnou postel, aby nás nebolela záda, abychom se dobře vyspali a byli dobře naladěni na nový den?

Vybírat postel není zrovna nejjednodušší. Většinou se poradíme v obchodu s odborníky, ale ani ti nám stoprocentně nemůžou poradit, jestli se na dané posteli dobře a kvalitně vyspíme. Přece jenom každý je jiný, každý potřebuje naprosto něco jiného. Pojďme se však podívat na to, co je nejdůležitější při výběru.

• matrace

Ať už je postel masivní či nikoliv, ať už je kovová či nikoliv, měli bychom vždycky přemýšlet nad matrací. Matrace je základ kvalitního spánku a rozhodně bychom na ní nikdy neměli šetřit. Pokud si koupíte levnou matraci, která je naprosto měkká a taky je opravdu tenká, zaručeně se nevyspíte. Kvalitní matrace by měla být vyšší a hlavně by měla být tvrdší – měkká nemá tak velkou životnost, protože se lehce a rychle proleží. Nejlepší možností jsou pěnové matrace, které přizpůsobí vašemu tělu a které v době, když nebudete na posteli ležet, se vrátí do normální polohy.

• polohovací rošty

Další nutností jsou polohovací rošty. Klasické dřevěné rošty, které nejsou nijak polohovatelné, vám jenom zajistí tvrdé spaní. Záda vás mohou bolet právě od tvrdých a nepřizpůsobivých roštů, i když máte matraci velmi kvalitní.

• polštáře

Co se týče bolesti krku, ta může být způsobena hlavně polštáři. Pokud máte špatný polštář, budete mít i špatné spaní, bohužel. Nejlepší jsou polštáře z pěny, protože se opět přizpůsobí vašemu tělu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..