jak vést lidi

2 rady, jak vést lidi aneb buďte dobrým lídrem

Mít svůj vlastní podnik – to je dneska běžný věc. Žijeme v době, kdy je svět podnikání otevřen naprosto každému, kdy může podnikat dokonce i nezletilý člověk, pokud s tím souhlasí rodiče. Každý takový podnikatel chce vést jednoho dne velice úspěšnou společnost, ale musí se bohužel i myslet na to, že za každou úspěšnou společností stojí velký lídr, který skvěle vedl svůj tým, své zaměstnance. Pokud si podnikatel neumí vypěstovat respekt a vlastně ani neví, jak takový dobrý lídr vypadá, nikdy nemůže se svým podnikem uspět tak, jak chce.

Pokud i vy vlastníte nějakou společnost a cítíte, že nejste tak dobří, jak jste si mysleli, že nevedete lidi tak rázným způsobem, jakým byste je chtěli vést, přinášíme vám dvě rady, které vám pomohou stát se respektovaným a dobrým, úspěšným lídrem, kterého si budou v podniku vážit.

1. Znalosti jsou k ničemu, pokud je neumíte využít

Lídrem jste se nestali jen tak náhodou. Většinou jste se jím stali proto, že máte něco, co ostatní v podniku nemají, že máte jisté znalosti, které chcete předat ostatním. Na znalostech chcete vypěstovat budoucí podnik, ale ty jsou vám k ničemu, pokud takové znalosti nakonec nedokážete využít tak, jak byste měli.

Pokud znalost, zkušenosti, vědění nepřevedeme do praxe, do nějaké akce, pak ji buď předstíráme, nebo je vlastně pro nás naprosto zbytečná. Tak to kdysi řekl mistr Lee.

2. Jen hlupák nemění své názory

Úspěšným lídrem se stanete tehdy, kdy si nebudete stát delší dobu tvrdě za svým. Jistě, prosazování svých názorů a státní si za svými názory je důležité, ale ne tehdy, pokud si za nimi budete stát tak dlouho, že se najednou díky nim octnete na mrtvém bodě. I když budete držet své nápady neustále nad hladinou, buďte otevření i jiným nápadům a uznejte, když budou mít druzí pravdu. Jen úspěšní podnikatelé vybudují úspěšný byznys a takovým úspěšným podnikatelem je ten, kdo se neustále učí. Lidské učení je hlavně o změně názorů a postojů. Jen hlupák nikdy nezmění své názory.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..