den bezpečnosti práce

28. duben připomněl světový den bezpečnosti práce

Začátek května se nese ve znamení hned několika svátků. Letos to vyšlo naprosto fantasticky, protože nám většinou svátky vycházejí na pondělí, proto se můžeme radovat z prodlouženého víkendu. Ovšem každý den je nějak významný, i když to řada lidí vlastně ani neví. Ke konci dubna se slaví například mezinárodní den tučňáků během března a dubna je den spánku nebo také konkrétně dvacátý osmý duben je světovým dnem bezpečnosti práce. Právě tento den se stal letos velmi oslavovaným, protože letos konkrétně připomněl památku obětí pracovních úrazů.

Pracovní úrazy jsou navíc na denním pořádku. Lidé stále nechodí do práce tak oblečeni, jak by měli, na druhou stranu si to jejich zaměstnavatelé ani nehlídají. Ovšem pracovní úrazy také mohou značně zkomplikovat život řadě z nás, protože peníze jsou pak následujícím problémem. Tedy konkrétně finanční nedostatek, nikoliv dostatek. Sice následně pojišťovna pomůže v dané finanční situaci, ale přesto se jedná o pěknou chvilku, kdy se na peníze bude čekat.

Světový den bezpečnosti práce se koná už od roku 2003

Není se čemu divit, když takové pracovní úrazy mají svůj den. Je jich tolik, že si svůj den opravdu zaslouží. Letos to vyšlo na krásného osmadvacátého dubna. Světový den bezpečnosti a zdraví na pracovišti (jak je jeho celý název) se slaví už od roku 2003. Letos zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů přesně v poledne pokladli symbolicky sto čtyři křížů za oběti smrtelných pracovních úrazů, které se udály v loňském roce na území České republiky. Vloni jsme se však dočkali poklesu těchto smrtelných pracovních úrazů, i přesto však odbory nabádají stále ke zvýšené opatrnosti.

Tento den se ovšem opravdu nepřipomíná pouze u nás, ale odbory si ho připomínají po celém světě. Pracovní úrazy jsou vážně dnes na denním pořádku, někdy jsou i smrtelné. Hlavním smyslem tohoto dne je poukázat na to, jak je nutné mít zdravé pracovní prostředí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..