zlato jako komodita

Zlato jako komodita. Proč je jiná než ostatní?

Pokud se zajímáte o svět investicí, většinou se snažíte najít odpověď na otázku, která se ptá, do čeho je vlastně nejvýhodnější investovat. Jenže na internetu se setkáte s různými diskuzemi, které doporučují pokaždé něco jiného. Vy tak dojdete k názoru, že ať už budete investovat do čehokoliv a kdykoliv, vždy to má své pro, ale taky i proti. Ve světě investování však obecně platí jedno velké pravidlo, a sice tehdy, kdy je investice bezpečná, zvýhodnění bude velice nízké, až mizivé. Nebojte se tedy riskovat – o tom ten svět investování zkrátka je.

V dnešní době se lidé pozastavují hlavně nad zlatem jako nad investicí. V poslední době se velice hojně řeší to, proč někteří lidé zlato shazují a proč jiní by za něj strčili ruku do ohně. Opravdu se nyní názory o zlatu velice rozcházejí a jenom blázen by se snad v těchto názorech vyznal. Je však nutné poznamenat, že to, v čem se názory rozcházejí, je jenom o hodnotě zlata a o tom, jestli hodnota klesá či neklesá.

Mnoho lidí totiž mají zlato za komoditu, čímž opravdu zlato je, ale je nutné poznamenat, že zlato není komodita jako každá jiná. Většina komodit se řítí do výroby, kde se většinou bohužel zpracují a sníží se jejich hodnota. Navíc vedou poté ke konečné spotřebě, tudíž se jejich hodnota zase o něco snižuje. Jenže u zlata to tak nefunguje.

Proč je to u zlata jinak?

Zlato je samozřejmě komodita. Je to komodita, ale tehdy, kdy putuje ke zpracování, na své hodnotě nic neztrácí, naopak získává. Hodnota se ještě zvyšuje prací, která se na zlatu provede. Jelikož zlato nikdy není určeno ke konečné spotřebě, tak jeho hodnota zůstává stále stejná.

Investovat či neinvestovat?

Rozhodně investovat! Ať si říká, kdo chce, co chce, dnes je zlato na vrcholu a je velice výhodné do něj investovat. Samozřejmě, i zlato má své mouchy, ale to má každá investice, ať je sebevíc bezpečná. Sice příjmy z této investice nebudou hned, ale to nevadí – investování je přece běh na dlouhou trať.

Napsat komentář