konference v Praze

Zlaté zásady zkušeného konferenciéra. Jak uspořádat úspěšnou akci?

Všechno je jednou poprvé. Pokud se právě chystáte uspořádat svou první konferenci, máte v hlavě koncept, ale netušíte, od čeho se „odpíchnout“, bude se vám hodit několik praktických tipů. Vzhledem k tomu, že kvůli masivnímu rozšíření internetu a mnohem dostupnějším informacím již akce tohoto typu nemají takový význam jako v minulosti, musí se organizátoři o to více snažit. Návštěvníci jsou nároční a nehodlají ztrácet čas na průměrné konferenci.

Musíte mít co sdělit

Smyslem konference může být představení inovativního produktu či služby, technologických novinek, nebo „jen“ otevření debaty o důležitých tématech. Ať už se ji rozhodnete uspořádat z jakéhokoliv důvodu, vžijte se do pozice potenciálního účastníka a zeptejte se sami sebe, zda je pro vás dané téma zajímavé. Dorazili byste, nebo by vás konference nechala chladnými?

Vydejte se cestou kvality

Aneb o kvantitu nikdo příliš nestojí. Co ze zástupu řečníků, kteří omílají jednu a tu samou myšlenku dokola jako kolovrátek? Co dvoudenní konference, která by šla zkrátit na půlden, a nikdo by se nezlobil?

Pamatujte si, že na akcích, které si vysloužily pozitivní recenze, se účastníci rozhodně nenudili. Raději proto naplánujte méně přednášek, ale s důrazem na kvalitu. Pokud se účastníci nedozvědí nic, co by si nemohli vygooglit, nezachrání vás ani nejlepší konferenční prostory v Praze.

Vyberte vhodné místo

Konference v menším městě je dobrý nápad pouze v případě, že s místem souvisí tematicky. Jinak je jasnou volbou konference v Praze, která nabízí zdaleka nejširší možnosti pronájmu. Nenechávejte nic náhodě a vyberte reprezentativní hotel Praha s dostatečnou kapacitou, nezbytným technickým zázemím a nabídkou cateringových služeb.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.