zdravotně postižení

Zdravotně postižení si stále hledají špatně zaměstnání

Najít si v dnešní době zaměstnání je poměrně lehké, protože konkrétně v České republice akorát vládne nízká nezaměstnanost a zaměstnavatelé tak sáhnou po každé schopné ruce, která se jim nabídne. Ovšem existuje skupina lidí, po které zaměstnavatelé zrovna sáhnout nechtějí. Jsou to zdravotně postižení, kterých je v Česku zhruba 55 tisíc. Právě oni jsou jediná skupina, která si bohužel shání zaměstnání opravdu špatně i v době tak nízkého počtu možné pracovní síly.

55 tisíc lidí, kteří jsou zdravotně postižení, tvoří zhruba šestinu všech registrovaných žadatelů. Jejich zaměstnávání je aktuálně tak velký problém, že se jím začala zabývat i vláda, která aktuálně připravuje změnu zákona o sociálním podnikání. Na tuto problematiku v současné době ukázala hlavně konference, kterou pořádalo Centrum zdravotně sociálních studií.

Pro zdravotně postižené je vhodná každá pozice, jenom chtějí dostat šanci

Zaměstnavatelé si mohou být jisti, že pro zdravotně postižené je vhodná jakákoliv pozice – jsou to lidé jako ostatní. Mají mnohdy patřičné vzdělání, dokonce i praxi, jenom to chce přizpůsobit jim pracovní podmínky, které budou korespondovat s jejich zdravotním stavem.

Neziskové organizace chtějí udělat zdravotně postižené viditelnějšími

V současné době existuje řada neziskových organizací, které se snaží o to, aby lidé zdravotně postižení byli viděni. Nabízejí různé tranzitní programy, v nichž se mohou zdravotně postižení vzdělávat pod vedením odborníků. Například taková organizace Maturus se zabývá vzděláváním grafických a počítačových dovedností, což je v dnešní době opravdu hledaná profese. Většinou odborníci odcestují do zahraničí, a tak zaměstnavatelé do tohoto oboru přijmou snad jakékoliv schopné lidi – snad už i ty zdravotně postižené.

Je však nutné podotknout, že za poslední měsíce či roky se problematika se zaměstnáváním zdravotně postižených zlepšila – existují společnosti, které se nejen zabývají problematikou zdravotně postižených, ale také je i zaměstnávají.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..