Zdaňte své příjmy

Zdaňte své příjmy podle expertů

Cesta na finanční úřad není potřeba skoro nikdy. Ovšem pakliže jste podnikatel nebo zaměstnanec, který musí za sebe podávat daňové přiznání, na finanční úřad zavítáte určitě i hned několikrát během ledna až března. Přesně tento termín je totiž vyhrazen pro podání daňového přiznání, které v sobě nese povinnost ukázat státu, že jste opravdu řádný podnikatel, který ukáže všechny své příjmy a nic neskrývá.

Jenže při vyplňování daňového přiznání najednou přijdete k různým kolonkám, které vás řádně mohou zmást. Jedná se většinou o to, jestli máte přiznat své příjmy paušální částkou, kdy nebudete moct uplatnit slevy na manželku, manžela nebo dítě, nebo zdali máte přiznat své skutečné příjmy, které jsou mnohdy výhodnější, ale častokrát také ne. Jenže řada dalších otázek se pak nese nad tím, jak například zdanit všechny své příjmy (i ty přivydělané). Nechceme přece platit tolik, kolik bychom platit měli, proto se často dostáváme do situace, že přiznáváme či odečítáme z daní i to, co se zrovna nesmí, a modlíme se, aby nám to prošlo. Jenže zdanit své příjmy lze naprosto jednoduše a podle expertů se do toho nijak nemusíme zamotat. Jak to tedy příští rok máme šikovně provést?

Jak je to s přivýdělky?

Například při penzi nebo při podnikání, kdy se nám pár měsíců zkrátka nedaří, si potřebujeme něco málo přivydělat. Finanční stav je na každodenním pořádku a my musíme vědět, jaký vlastně je. Musíme si uvědomit, že s financemi vlastně disponujeme každý den a že zkrátka potřebujeme peníze ke každodennímu žití. Jak je tomu však s přivýdělky v otázce daní? Pakliže máte například příjmy z psaní blogů, považujete se tedy za autora, což znamená, že každý takový pisálek musí posoudit, zdali jeho příjmy dosahují deseti tisíc nebo ne. Také musí zvážit, zda se všechny jeho příjmy uskutečnily na území České republiky nebo nikoliv.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..