Zazimujte bazén

Zazimujte bazén, než začne pořádně sněžit

S létem jsme se už dávno rozloučili. Od té doby jsme se starali hlavně o naši úrodu na zahrádce, která bohužel letos nebyla zrovna nic moc. Kromě toho jsme se taky starali o listí, které spadalo na naši zahradu. Bohužel jsme možná zapomněli na bazén, který byl pro nás v létě skutečně obrovskou radostí. O bazén jsme se měli postarat jako první, ale pokud jste to ještě neudělali, nic se neděje. Jelikož napadl sníh jenom na málo místech v Česku a ještě po ránu nejsou nepříjemné mrazíky, máme trochu času na to, abychom bazén rychle zazimovali. Tady je pár tipů, jak na to.

Vypustit nebo nevypustit bazén?

Hlavní otázkou, kterou je nutné zodpovědět, je to, jestli bazén máme vypustit či nikoliv. Mnoho lidí ho vypouští automaticky, jiní v něm vodu nechávají na pospas osudu. Vždy záleží na tom, z jakého materiálu je váš bazén. Pokud je z fólie, stačí, abyste vypustili přibližně dvě třetiny. O Třetinu vody se pak staráte během zimy minimálně.

Jestliže však máte bazén, který je z plastu nebo který je obložen keramickými kachličkami nebo čímkoliv podobným, je dobré ho vypustit, a to co nejdříve – až přijdou nesnesitelné zimní mrazíky, bude bohužel pozdě na to, abyste cokoliv dělali. Bazén vám klidně může popraskat.

Jak zbývající vodu v bazénu ošetřit?

Pokud máte bazén fóliový, možná se ptáte, jak máte zbývající vodu v bazénu ošetřit. Takové ošetření vody není nijak komplikované, jenom to chce vodu vyčistit od nečistot a poté do třetinky vody nalít speciální pomalu rozpustný zazimovací roztok který by měl vodu konzervovat a hlavně by měl zamezit výskytu řas.

Tento roztok se samozřejmě lije předtím, než vodní hladina zamrzne, poté už by byl proces zbytečný. Jestliže se však během zimy stane to, že by náhodou voda rozmrzla na pár dnů, proces raději opakujte, abyste tak s čistěním vody měli na jaro minimální problémy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..