Jak šetří bohatí

Jak šetří bohatí?

V dnešním světě mnoho lidí touží být bohatý, ale málokdo si uvědomuje, že pro velké bohatství se musí ujít skutečně dlouhá a strastiplná cesta. Člověk musí být skutečně vytrvalý a trpělivý, aby dosáhnul svých cílů. Kromě toho je nutné mít na paměti i to, že se nesmí rozfofrovat první zisky, které se nám objeví na bankovním účtu. A taky je třeba myslet na to, že jako zaměstnanci nikdy nedosáhneme takového velkého jmění, po jakém toužíme. Musíme být zaměstnavateli, abychom si přičichli k těm velkým penězům, jaké mají na svých účtech například světoví miliardáři. Otázkou však je – šetří vůbec takoví miliardáři?

Každý z nás si myslí, že je třeba si něco odkládat stranou, kdyby náhodou. Otázkou však je – šetří taky i miliardáři? Nebo ti se nebojí, že přijde zkrat, že o všechno přijdou?

Podle pětadevadesátiletého miliardáře miliardáři šetří takzvaně systematicky. A to je možná to, co miliardáře odlišuje od nás, běžných smrtelníků. Hlavní rozdíl mezi námi a miliardáři není ten, že my máme na účtu pár desítek tisíc korun a že oni mají miliardy, ale je to hlavně v tom, jak šetříme.

Dvě vystižení šetření chudých a šetření bohatých

Podle Donalda Trumpa, současného prezidenta Spojených států amerických, chudí šetří, ale bohatí reinvestují. Toto potvrzuje ještě jeden muž, a to Ingvar Kampard, který tvrdí, že chudí sčítají, ale bohatí násobí.

Vše plyne přirozeně

Bohatí lidé šetří jedním slovem přirozeně. Odkládají si nikoliv ze strachu, ale jenom tak – protože chtějí, protože je to přirozené si nechávat pár korun stranou. Přirozeně však své úspory taky investují, pokud se nabídne nějaká možnost své úspory zvýhodnit. Jejich svět je tedy celý přirozený. Šetření není jako u nás, u běžných smrtelníků, kdy se snažíme co nejvíce uskladnit peněz na horší časy. U miliardářů je to jenom v přirozeném chodu peněz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..