Zajímavosti ze života Elona Muska aneb co jste o něm nevěděli

Zajímavosti ze života Elona Muska aneb co jste o něm nevěděli

Elona Muska nemusíme dlouze představovat. V posledních dnech je Elon Musk velmi probíraný, a to zejména díky firmám, které založil. Na svém kontu má například multimiliardové společnosti, jako jsou firmy PayPal, Tesla nebo také SpaceX (právě tuto společnost čeká opravdu velmi slibný rok). Jeho podnikání však není dokonalé, sám se přiznal, že několik let pracuje víc, než by měl, aby jednotlivé společnosti nezkrachovaly a překlenuly se do dalšího roku. Jeho síla přesvědčení, že další rok už bude lepší než ten předcházející, možná vyplývá z jeho dětství, které nebylo zrovna růžové. Podívejme se na několik zajímavostí, které jste možná o tomto podnikateli doposud nevěděli.  

Začínal s prodejem cukroví 

Pokud jste ve filmu viděli dívky, které si vydělávaly prodejem cukroví, jež nabízely všem lidem, které potkaly, představte si, že se tímto způsobem živil také Elon Musk. Chodil od dveří ke dveřím a nabízel cukroví bohatým lidem. Jeho bratranci totiž cestovali po luxusních oblastech jihoafrického hlavního města a prodávali domácí čokoládové velikonoční vajíčka. Tato vajíčka prodávali jak Elonovi bratránci, tak on sám za cenu dvacetkrát vyšší, než jaké byly náklady.  

Byl šikanovaný 

Na základní či střední škole existují dvě skupiny, a sice ti, kteří šikanují, a ti, kteří jsou šikanovaní. A právě Elon Musk patřil do té druhé skupiny, a sice byl šikanovaným, a to konkrétně na základní škole, jelikož byl nejmladší a také nejmenší dítě v celé třídě. Nejen, že starší chlapci ho naháněli po celé škole, ale také ho shodili i ze schodů, načež musel odjet do nemocnice.  

Podle jeho vlastních slov šikana trvala až do patnáctého roku života.  

Rodiče si mysleli, že je hluchý 

Velmi zajímavý je fakt, že si rodiče mysleli, že je Elon hluchý. Dokázal se totiž tak uzavřít do svého nitra, že ho rodiče považovali za hluchého, a tak ho dokonce posílali k doktorovi. Až později jeho rodiče pochopili, že se jedná jen o způsob jeho přemýšlení. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..