Začněte život umělce

Začněte svůj život umělce

Podnikat se dá dnes skutečně ve všem. Hlavní je to, abyste si uvědomili, co vás baví a v čem chcete vynikat. Přece jenom rozjet svůj byznys je už pak jednoduché – jenom to chce vždy mít tu myšlenku, ten nápad, díky kterému si podmaníte celý svět. Jelikož je dneska svět podnikání otevřen naprosto všem a všemu, fantazii se meze nekladou. Můžete rozjet svůj byznys jako kuchař, ale taky můžete být majitelem restaurace. Taky se z váš může stát majitel lodí nebo můžete být kadeřníkem ve svém vlastním kadeřnictví. Pokud však milujete umění, proč nerozjet byznys jako umělec?

Dneska je svět umění mnohem otevřenější než jindy. Jistě si pamatujete doby, kdy se uměním nedalo uživit ani na týden. Dneska se však umělcům dává zelená a je jenom na nich, jak tuto životní příležitost uchytí. Mnoho z nich si otevřou své vlastní galerie, v nichž vystavují své obrazy, jiní mají své ateliéry doma a malují obrazy, které postupně vystavují na nějaké výstavy ve městech.

U každého podnikání platí to, že cesta na vrchol je dosti trnitá a plná překážek. Bohužel u umění to plat dvojnásob, ne-li dokonce trojnásob.

Navíc dneska žijeme ve světě digitálních médií, proto není zrovna jednoduché vzít svůj umělecký život do vlastních rukou, ale stojí to za to – stejně jako každé velké podnikání.

Pamatujte, že všechno má svou cenu

Pokud se rozhodnete živit tím, že budete malovat nebo něco vyrábět, musíte být hlavně tvrdí a neústupní. Musíte pamatovat na to, že každá práce má svou cenu – na všem, co nabízíte, jste strávili nějaký ten čas, všechno vás stálo píli a úsilí. I když se někomu bude zdát vaše malba drahá, nikdy z ceny neustupujte, protože by si vás kupci mohli zafixovat jako někoho, kdo lehce ustoupí ze své ceny. Pro každý obraz se vždy najde kupec, i když to bude dlouho trvat.

Nečekejte!

Být umělcem na volné noze je nejen časově, ale hlavně i energicky velice náročné. Pokud chcete mít nějakou výstavu v nějaké galerii, nikdy nečekejte a nabídněte se sami. Než by vás někdo objevil, to může pěkně dlouho trvat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..