kempování

Vyrazte kempovat k přírodním koupalištím!

Léto je v plném proudu. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o období, kdy musí vyrazit pouze na zahraniční dovolené u moře. Jenže letní dovolená není pouze označením pro dovolenou u moře, ale jedná se o skvělý odpočinkový týden nebo třeba jenom víkend, kdy prožijeme nezapomenutelné dobrodružství. Je nutné podotknout, že takové dobrodružství jde zažít samozřejmě i v České republice v mnoha koutech. Mezi nejoblíbenější takové kouty se řadí jednoznačně Beskydy nebo například Adršpašské skály.

Jestliže však toužíte nejen po turistické dovolené v Česku, ale také po odpočinkové, zajeďte si tam, kde najdete obojí. Turistických míst je v Česku opravdu habaděj, ale najít takové místo, u něhož je například i přírodní koupaliště, které je naprosto dělané pro takové to příjemné letní osvěžení, to není tak jednoduché. Naštěstí vám přinášíme nápady na pár míst, kde jsou taková přírodní koupaliště naprosto nejlepší! A to nejen díky vodě, ale především díky místu, ve kterém se nachází. Tak co, vyberete si?

• Jezero Lhota

Nedaleko Mělníka najdete unikátní jezero Lhota, které vzniklo zatopením bývalé pískovny. Je ve snadné dostupnosti jak autem, tak autobusem nebo i vlakem. Cenově se jedná o velmi přijatelné koupaliště, které rozhodně splní vaše očekávání. Účtují si totiž jenom padesát korun za vstup pro dospělého. K dispozici je možnost hraní volejbalu, dále možnost WC, hřiště, windsurfing, restaurace, ubytování a taky i půjčovna lodí a šlapadel.

• Hostivařská přehrada

Pokud patříte k obyvatelům Prahy nebo tam aktuálně budete bydlet během letní dovolené, zamiřte se osvěžit do Hostivařské přehrady, k níž se dostanete pomocí metra C – stanice Háje. Cena dospělého za den se pohybuje od třiceti do padesáti korun a k dispozici je hraní volejbalu, dále možnost půjčení plachetnice nebo třeba stolní tenis či občerstvení.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..