nejbohatší lidi

Nejnovější žebříček nejbohatších lidí světa

Do žebříčku nejbohatších lidí světa by chtěl v dnešní době patřit naprosto každý. Vždyť přece každého láká myšlenka toho, že už se nemusí ohlížet na bankovní konto, protože právě to má takovou sumu, která se jen tak lehce neutratí. Jenže za takovým bankovním kontem stojí i pěkná řada let, kdy se taková suma pomalu, ale jistě navyšovala. Podnikání totiž není jenom med, jak si mnoho pracujících lidí myslí. Je to především o stresu, který doprovází velkou řadu dní, kdy se dostaneme třeba do potíží a kdy nevíme, jestli se z potíží dostaneme zpátky. Podnikání je však také o riskování, dále o trpělivosti, zodpovědnosti a hlavně i vytrvalosti, což jsou vlastnosti, kterými se jen tak někdo pyšnit bohužel nemůže. To je tedy důkaz, že podnikání opravdu není pro každého.

Pokud vás však obor, v němž podnikáte, baví, pak se můžete těšit z toho, že v něm rozhodně budete i úspěšní a že vaše společnost bude růst doslova před očima. Když vytrváte a budete dobře nakládat se svými penězi, pak se zanedlouho budete moct radovat z toho, že se budete řadit do žebříčku nejbohatších lidí světa. Ten se totiž rok co rok mění, někdy dokonce i během roku, kdy dojde k různým nečekaným zvratům. Pokud už v takovém žebříčku budete, pak pochopíte, že vaše úsilí stálo za to.

Jak je sestaven aktuální žebříček nejbohatších lidí světa?

Aktuální žebříček nejbohatších lidí světa se krapet pozměnil oproti loňskému roku. První místo se snad nikdy nebo v blízké budoucnosti nezmění – stále je na něm hrdě obsažen Bill Gates, který založil Microsoft. To byl zkrátka tenkrát nápad za miliardy dolarů, které ho dostaly ihned do první trojky nejbohatších lidí. Druhé místo se však oproti loňskému roku změnilo – najednou na něj opět dosel Warren Buffett a vystřídal tak Amancia Ortegu, který tam sídlil předtím. Mark Zuckerberg, tedy zakladatel Facebooku, se ale posunul na místo páté, protože jeho zisky ze společnosti najednou vzrostly obrovskou rychlostí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..