výhody nevýhody leoexpress

Výhody a nevýhody vlaků LeoExpress

Dneska se dá cestovat opravdu různě. Pokud ale jedeme na druhý konec republiky, nejčastěji volíme vlaky, které jsou dnes už opravdu komfortní a nabízejí celou řadu služeb. Takovým vlakem je i LeoExpress, který má takřka neustále vyprodáno, ovšem není to vlak, který by neměl žádné nevýhody. Pojďme si zmínit to, co na tomto vlaku je skvělé, ale taky to, co je třeba změnit.

Vlaky LeoExpress měli mnoho stížností hlavně kolem zimních měsíců, kdy tuhá zima a hlavně sníh neustále komplikovaly dopravu nejen na kolejích, ale také samozřejmě na silnicích. Lidé mnohdy čekali navíc dokonce dvě až čtyři hodiny, protože zkrátka nebyly náhradní soupravy nebo nebyla trať z důvodu nějaké kalamity přístupná.

Jenže toto nebyla záležitost jenom vlaků LeoExpress, tudíž bychom na zpoždění neměli brát ohled. Přece jenom se to může stát každé vlakové soupravě každé společnosti, proto se na toto neohlížejme a berme to zkrátka tak, jak to je.

Jaké jsou výhody vlaků LeoExpress?

Hlavní výhodou, kterou tento vlak má oproti třeba vlakům společnosti České dráhy, je to, že každý si rezervuje své vlastní místo. Nestojí se tedy nepříjemně v uličkách, díky čemuž se mnohdy nemůžeme dostat ani na toaletu. Navíc je vlak vysoce pohodlný, i když nemáme sedadlo v Business třídě. Nejsou zde kupé, což každému z nás zaručuje jakési soukromí či příjemnější pocit. Volná síť Wi-Fi a zásuvka je už samozřejmostí těchto moderních vlaků, tudíž to neberme jako velké plus oproti jiným vlakům.

Co je však skvělé, tak je jejich nabídka. Menu je opravdu výjimečně rozsáhlé, vybere si vážně každý. Cenově se stále jedná o něco přijatelného – něco je dražší, něco levnější, ale dnes už jsou takové ceny očekávané. Dále je nutné zmínit i vodu, kterou dostanou zdarma ti, kteří jsou členy Smile klubu. Dříve se rozdávala Kofola, ale naštěstí se vyhovělo přání zákazníků, proto se rozdává voda, která je pro mnohé přijatelnější variantou nápoje.

Co je nevýhoda vlaků LeoExpress?

Samozřejmě tento vlak má své mouchy (ovšem to asi každá věc na tomto světě). Sice se neustále rozšiřují spoje, ale stejně je to málo. Mnohým lidem spoje nevyhovují, ale to je možná na každém z nás, jak si udělá čas. Nicméně je nutné zmínit cenu. Během víkendů je jasné, že lidé budou jezdit domů, tudíž na tom společnost chce asi vydělat, ale někdy jsou ceny přemrštěné. Pokud lístky ale kupujete s dostatečným předstihem, pak jsou ceny super.

Veliké mínus je však současná obsluha. Stevardi dříve byli opravdu rychlí a profesionální, ale teď už jsou jenom někteří jedinci, kteří za vámi přijdou s dotazem, co byste si objednali, více než jednou. Na začátku mnohdy nemáte na nic chuť nebo nemáte hlad, ale během tříhodinové cesty hlad dostat můžete. Jenže po stevardech ani památka, tudíž jste celé tři hodiny hladní, protože stevardi v poslední době začali chodit k cestujícím jenom na začátku a pak na konci, kdy uklízejí to, co na místa nepatří.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..