Letní květiny

Víte, jaká květina vám pokvete celé léto?

Ne všechny květiny dobře snáší letní horké měsíce. Většinou jsou majitelé zahrad zklamaní, protože jim většina krásných květin uvadá kvůli suchu nebo nadměrnému, neustále pražícímu sluníčku. Naštěstí existují i takové druhy květin, které vám pokvetou celé léto, i když bude sluníčko pálit a i když bude sucho. Tou květinou je takzvané osteospermum, což je krásná květina, kterou mnozí zahrádkáři pojmenovávají kapská či modrooká kopretina. Také ji mnozí říkají modroočka.

Jedná se o exotickou kytičku, která pochází z Afriky, tudíž by se dalo říct, že je na horké dny zvyklá. Jak jsme zmínili, mnozí zahrádkáři jí říkají modrooká kopretina, jiní jí říkají kapská kopretina nebo někdo jí přezdívá jako modroočka. Oficiální český název tato květinka bohužel postrádá.

Osteospermum má krásný, modře zbarvený středový terč květů. Díky tomu připomíná naši českou kopretinu, proto se jí takto přezdívá. Je výjimečná především tím, že roste do mnoha zajímavých barev. Rozzáří vaši zahradu nejen modrou barvo, ale i žlutou, oranžovou či cihlovou. Výjimkou u ní nejsou ani pastelové odstíny růžové nebo fialové, kvete také do tmavě červené.

Kam s ní?

Pokud jste se s touto kytičkou doposud nesetkali, možná se ptáte, kam s ní? Máte ji zasadit do truhlíku nebo raději máte volit záhonek? Osteospermum je v tomto unikátní. Zasadit si ji můžete jak do truhlíku, tak id o květináče či na záhonek. Je to jenom na vás, kde ji chcete mít a kde se o ni chcete starat.

Nejčastěji se pěstuje v truhlících nebo se dává na okraje záhonků, jelikož je to poměrně nízká letnička, která však upoutá pozornost na první pohled.

Jakou zeminu vyžaduje?

Jak jistě víte, každá květina vyžaduje jinou zeminu. Osteospermum vyžaduje zejména propustnou, kyselejší půdu, která má vyšší obsah železa. Pokud se ji rozhodnete pěstovat v květináči, doporučujeme zakoupit substrát, který je určen surfiniím.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.