Nově vzniklé profese

Kdo může vykonávat nově vzniklé profese?

Že se Česká republika potácí se zaměstnaneckou krizí, to už jistě víte. Možná i víte, že se zaměstnavatelé nebojí přistupovat k naprosto šíleným krokům, jako jsou vysoké výplaty nebo zajímavé benefity, z nichž ty nejatraktivnější spočívají v neomezeném volnu nebo například v placení nákladů na bydlení a na dojíždění. Jelikož se dnes nabízí tolik volných pracovních pozicí, je jasné, že nemohou být obsazeny všechny. Mnohé firmy tak přistupují k radikálnějším krokům, jako je investování do robotizace. To však znamená, že mnohé pracovní pozice budou naprosto zničeny, ale na druhou stranu vzniknou nové profese, které však nebude moct vykonávat každý.

Robotizace je něco, čeho jsme se obávali. Mnozí lidé se domnívali, že robotizace přijde až za několik dlouhých let, ale nestalo se tak. Robotizace zejména do České republiky zavítala mnohem rychleji, než se očekávalo. Firmy k tomu do jisté míry byly donuceny, vždyť musely něco udělat, aby nebyl ohrožen chod firmy jako takové.

Robotizace na druhou stranu přinesla jak nové pozice, tak podtrhla již vykonávané pozice, které nemohou stroje dělat. O jakých profesích je řeč? A na jakou profesi se zaměřit, abyste měli jisté zaměstnání i v budoucnu?

Programátoři mají místo jisté

Jelikož jsou stroje jenom stroje, je nutné se o ně starat. Práci budou mít v budoucnu jasnou zejména programátoři nebo absolventi technických škol. Ti budou potřeba v době, kdy robot nebude fungovat tak, jak má. Éra robotizace přináší s sebou i profesi technika robotizace, bez kterého by robotizace nemohla fungovat.

Seznamte se s profesí virtuálního asistenta

Další zajímavou nově vzniklou profesí je profese virtuálního asistenta. Tuto pozici mohou vykonávat všichni ti, kteří se řadí mezi absolventy obchodních škol. Virtuální asistenti budou mít na starosti všechnu administrativu, a to jak schraňování účtů dle potřeby daňového přiznání, tak  rešeršování k určitým tématům.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.