zájem o hypotéku

Jak velký je aktuální zájem o hypotéku?

Hypotéka je v dnešním světě řešené téma číslo jedna. Konkrétně na začátku léta byl zájem o hypotéku opravdu šíleně velký, takřka rekordní, protože lidé rychle využívali situace, kdy úroková sazba byla ještě v přijatelné hodnotě. Od tohoto rekordního měsíce procenta úroku neustále rostou, proto se není čemu divit, když zájem najednou pohasíná.

Nicméně na poklesu zájmu o hypotéku se podílí i Česká národní banka, která se najednou začala o hypotéku zajímat a začala zpřísňovat pravidla a podmínky, díky čemuž je jasné, že střední třída si na hypotéku opravdu nedosáhne a že vlastní bydlení bude jenom možné pro vyšší třídu.

Zájem o hypotéku tedy výrazně poklesl

Právě díky výše zmiňovaným věcem poklesl zájem o hypotéku, jak je možné vydedukovat z výše zmíněných informací. Zatímco byl zájem o hypotéku opravdu rekordní na začátku léta, ke konci léta o hypotéku nikdo ani nezavadil koutkem oka.

Banky se tak začaly obávat o to, že o hypotéku nebude mít nikdo zájem dlouhodobě, a tak se opět setkáváme s tím, že úroková sazba opět klesá a opět dosahuje přesných dvou procent.

Jak to bude s hypotékou dál?

Informace o hypotéce nás dovádí ke spekulacím, jak to vlastně s hypotékou bude dále. Podle toho, jak jsou podmínky zpřísněny, tak se může očekávat, že řada lidí ze střední třídy se už ani nepokusí o to získat hypotéku. Samozřejmě je to jenom spekulace, které se však banky samozřejmě bojí. To může vést k tomu, že se stále bude snižovat procento hypoteční sazby.

Zlepší se to během jiných ročních období?

Během podzimního a zimního období však zájem o hypotéku může opět poklesnout hlavně proto, že se blíží období vánočních svátků a stavět si dům během zimy je naprosto šílená myšlenka. Možná se s hypotékou opět počká až na jaro, kdy by se zájem o hypoteční úvěr mohl zase zvýšit.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.