Vánoční svátky nás budou stát více

Vánoční svátky nás letos budou stát více než kdy jindy

Už se jistě všichni těší na ty nejkouzelnější svátky v roce – na Vánoce. V mnoha městech se už rozsvěcuje vánoční stromeček, který bude zdobit jejich krásná náměstí, kde budou probíhat vánoční trhy, které nás dokonale navodí na tu správnou vánoční atmosféru. Kromě toho začínáme péct vánoční cukroví a nakupovat vánoční dárky. Pečeme a nakupujeme s předstihem, protože nikdo nemá rád ten předvánoční shon, kdy se všechno dělá na poslední chvilku. Bohužel letos se nám do nakupování ani do pečení nechce. Můžou za to ceny, za které nyní nakoupíme vánoční dárky i suroviny potřebné k vánočnímu pečení.

Na kolik nás letos budou stát vánoční dárky?

Češi bohužel musí letos počítat s tím, že se vánoční nakupování obecně prodraží. Už dávno si například děti nepřejí plyšové hračky, ale už si přejí elektroniku, tudíž se musíme smířit s tím, že za dárky takový čtyřčlenná rodina vyhodí více jak deset tisíc korun. Kromě toho se vánoční svátky neprodraží jenom v této oblasti, ale více nás bude stát i pečení cukroví.

Na kolik nás letos vyjde pečení cukroví?

Ať už si vánoční cukroví objednáváte nebo ať už si ho pečete v pohodlí domova sami, musíte se smířit s tím, že letos vás vyjdou už jenom samotné suroviny na pomalu trojnásobek než vloni. Pokud si vánoční cukroví pečete, je třeba myslet na to, že ceny od minulého roku vzrostly, a to o stokorunu až výše (ceny jsou vyšší o 100 – 700 korun).

Vánoční pečení nikdy nebyla levná záležitost, ale k vánočním svátkům tato tradice patří stejně jako rozkrajování jablíček, proto by bylo zvláštní cukroví nepéct. Letos se však domácnosti nejspíše trochu omezí. V minulých letech to bylo tak, že se peklo i několik desítek druhů cukroví, letos se většina domácností omezí nejspíše jenom na ty základní – tedy na perníčky, vanilkové rohlíčky a linecké cukroví.

Největší problém dělá při pečení máslo, které nesmírně podražilo. Jistě jste kauzu o másle zaregistrovali. U lineckého cukroví či u včelích úlů se nákup surovin prodraží zhruba o dvacet korun, protože máslo podražilo o neuvěřitelných čtyřicet procent.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..