šetření

Ušetřete za energie až tisíce ročně

Sice je už dávno po zimě, přesto stojí možná za zmínku to, že letos nás trápila pěkně dlouho. Mrazíky se ukázaly dokonce i na konci dubna, což bylo celkem překvapující hlavně pro naši úrodu, kterou jsme už měli zasazenou a která se v mnohých případech z mrazíků ani nevzpamatovala. Naštěstí už je léto, ale stejně nám někdy neuškodí si říct, jak to uděláme příští zimu. Přece jenom za půl roku tu máme Vánoce zase, což je alarmující zejména pro ty, kteří chtěli během teplého počasí začít spekulovat nad tím, jak příští zimu ušetří nějaké ty tisíce na elektřině. Na ní jde totiž rapidně ušetřit, a to až několik tisíc korun, jen se musí vědět, jak na to.

Energie jsou v českých domácnostech opravdu drahé, mnoho rodin se každým rokem na nich snaží ušetřit, protože chtějí trochu uspořit třeba na letní dovolenou nebo na jiné v domácnosti potřebné věci. Nejvíce se do nákladů za energie promítá především vytápění, ale samozřejmě to je potřebné zejména, když je venku minus dvacet stupňů. Běžná domácnost vydá ze své kapsy na topení zhruba polovinu až čtyři pětiny z celkových plateb za energie. Ten, kdo si myslel, že je televize to nejdražší, tak se pěkně mýlil, protože nejvíc se opravdu utrácí za vytápění. Další ne zrovna malé částky jdou na ohřev vody a potom na osvětlení. Domácí spotřebiče jsou až to minimální.

Nejvíce uspoří velkoodběratelé

Řada poskytovatelů energie se snaží, aby jejich klienti měli co nejvýhodnější ceny elektřiny. Sice ceny elektřiny rapidně klesly v obecném měřítku, jenže to byl jakýsi alarm pro spotřebitele energie, kteří najednou začali čerpat elektřinu v mnohem větší míře, než do té doby. Jsou to zkrátka Češi – sáhnou po tom, co je levné. To se samozřejmě nikomu nezazlívá, přesto je nutné, abychom si na spotřebu elektřiny dali velký pozor. Nejvíce uspoří velkoodběratelé, protože čím více elektřiny spotřebujeme, tím líp jde ušetřit, protože při velkých odběrech elektřiny se samozřejmě nabízejí slevy. Nejvíce na změně dodavatelů elektřiny a energie trvají především menší odběratelé, kteří chtějí mít co nejlevnější vytápění.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.