bublina u investic

U jakých investic se nafukuje bublina?

Pokud se pouštíte do světa investic, možná byste měli mít na paměti pár zásad, kterých je dobré se držet. Měli byste se vyhnout takovým investicí, kolem kterých se nafukuje takzvaná spekulativní bublina. Takové investice jsou většinou jeden velký risk, který mnohdy slibuje velké zisky, ale nakonec se jedná o jeden velký podfuk, kterého by rozhodně nikdo neměl být součástí.

Takových bublin je ve světě investicí hned několik. Málokterý investiční začátečník si ale o nich zjistí nějaké podrobnější informace. Většinou se takový člověk rozhodne vstoupit na trh naprosto nepřipraven, aniž by si zjistil cokoliv. To pak nejen, že spadne do spárů právě těchto spekulativních bublin, ale na druhou stranu ho může také odchytnout nějaký podvodný makléř, který právě čeká na takové, kteří nevědí o světě investování zhola nic.

Investičním podvodným makléřům se sice nevyhneme, ale můžeme si říct o spekulativních bublinách, kolem nichž se v současné době točí investiční svět.

Opatrně do investování s Teslou

Tesla je sice dneska tou automobilkou, od které se aktuálně očekávají doslovné zázraky. Má celou řadu skvělých konceptů před sebou, sice má své dluhy, ale ty se určitě rychle splatí. Nedávno dokonce vydala své vlastní dluhopisy. Ať už se ale potýká s jakýmikoliv problémy, stejně je Tesla tou nejhodnotnější americkou automobilkou.

Řada lidí se bezhlavě pouští právě do investování s Teslou, ovšem pokud se o investování jako takové zajímáte, moc dobře víte, že u Tesly to zkrátka nějak nesedí. Nesedí zde čísla, s nimiž se na investičním trhu prezentuje. Dejte si proto pozor, abyste pak náhodou nepřišli do styku s trochu podvodným investováním.

A co bitcoiny?

V poslední době se všechno točí kolem kryptoměny, tedy kolem virtuální měny jménem bitcoin. Tato virtuální měna má však kolem sebe celou řadu tajemství, a pokud zrovna nemilujete tento svět a nezajímáte se o aktuální dění ve virtuálním světě, nepouštějte se do bezhlavého investování právě do bitcoinů. Nemuselo by se to vyplatit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..