jak zazimovat zahradu

Jak kvalitně zazimovat vaši zahradu?

Jelikož už je po letní sezoně a je tu podzim, s ním přišla i celá řada prácí na zahradě. Na ani jednu práci se nesmí zapomínat, protože všechny souvisejí se zazimováním vaší zahrady. Jestliže máte taky zahradu a snažíte se ji co nejlépe připravit na zimu, tak vám přinášíme pár tipů, na které by se rozhodně nemělo zapomínat.

Jelikož je zima poměrně tuhé období, naše zahrada během ní trpí. Tráva ubírá na své síle, všechno všude mrzne, půda se regeneruje. Když na jaro sníh zase opadne, mnohdy se nám stane, že je zahrada ve špatném stavu. Když se nemůže vzpamatovat i několik týdnů, litujeme toho, že jsme ji pořádně nezazimovali. Pokud se postaráte nyní během podzimu o zahradu dobře, pak bude zahrada po zimě naprosto svěží a fit, proto nepodceňujte zahradní práce.

1) Vertikutace trávníku

Náš trávník většinou vertikutujeme až na jaro, kdy po zimě zbavujeme půdu různých mechů, plstí a jiných škodlivin, díky nimž může půda plesnivět a může nám doslova chátrat pod nohama. Jenže na vertikutaci trávníku bychom neměli zapomínat ani na podzim. Přece jenom je to opět půlrok od poslední vertikutace a do půdy se dostalo mnoho škodlivin, které musíme odstranit. Hlavně podzim je mnohdy velice nepříjemný a nelítostný k našemu trávníku, a tak vertikutace je rozhodně dobrý nápad, který se nám vyplatí.

2) Hrabání listí

Možná si říkáte, že je to samozřejmost, ale my to stejně připomeneme. Hrabání listí je nutnost, která se nesmí podceňovat. Hrabat bychom měli listí, co nejdříve to půjde. Většinou nám do toho skočí déšť, ale právě během deště začínají listy hnít a zanáší do půdy nečistoty, které pak musíme pracně vertikutovat.

3) Hlavně nestříhejte stromky!

Toto je spíš tip, co nedělat, a sice nestříhat stromky. Mnoho lidí nechává stříhání stromků právě na podzim, ale je to špatně, protože během zimy nám ustřihnuté větve jenom zakrní, zamrznou a během jara se už nevzpamatují. Stříhání stromků si nechte na jaro, až se trochu oteplí a stromy budou nabírat na své síle.

Napsat komentář