třídění odpadu

Třiďte odpad ve své domácnosti a pomozte přírodě

Většina lidí se snaží, aby svou domácnost učinila velmi šetrnou k přírodě. Při stavění tedy dbají na to, aby se co nejméně znečišťovala příroda, dokonce se ohlíží i na to, aby zkrátka neměli třeba televizi nebo pračku, protože spotřebiče přece přírodu ničí. Jenže to už jsou samozřejmě případy takzvaně na hraně, které jsou do zdravé přírody opravdu zabraní a které na ni nedají dopustit. Pomáhat přírodě jde však zcela zdravě a bez takových závratných řešení, na které jsme ostatně už asi zvyklí z důvodu toho, že technologie a elektronika vládne dnešnímu světu.

V poslední době se stalo velmi důležité to, že se třídí odpad. To je právě jedna ze zdravých metod, která dopomůže k tomu, aby příroda byla přece jenom neposkvrněna. Díky třídění odpadu přírodě jasně pomáháme, proto bychom si takové koše určené k třídění měli domů pořídit. Vždyť naše domácnost nebude nijak méně moderní, když přidáme dva koše, v nichž však budou jen jinak barevné sáčky. Navíc řada košů je nyní schovaná v kuchyňské lince, což je naprosto skvělé, protože vám ani barevnost třídění odpadu nemusí nijak narušovat vaši barevnou kombinaci v domě, o kterou jste se snažili.

Zopakujme si základy:

I když asi každý ví, na co jsou základní tři barvy určené, přesto si je pojďme raději zopakovat. Opakování je matka moudrosti. I když sice existuje mnohem více barev, které slouží právě k třídění odpadu, do domácnosti stačí pouze tři základní barvy, maximálně čtyři. První důležitou barvou je modrá barva, která je určena pro papír. Následuje pak plast, což je barvička žlutá. Někdy se do mnoha domácností přidává i zelená, což je sklo, ale v tomto případě většinou lidé vynáší sklo do kontejnerů určeným právě na sklo před dům. Místo skla si raději pořizují černé koše, které jsou určeny na směs, tam tedy patří vše, co nevíte, kam zařadit nebo co se vám nehodí do papíru či plastu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.