Kvalitní knižní ságy

Tři knižní ságy, které si zamiluje každý

Čtení se opět dostalo do módy. Lidé pochopili, že při čtení si skvěle odpočinou. Navíc díky čtení na chvilku vypustíme z hlavy starosti a strasti, které nás trápí, a octneme se na zcela jiném místě. Říká se, že člověk, který hodně čte, procestuje svět za několik hodin. Vášniví čtenáři ale mnohdy nevědí, po jaké knize mají sáhnout. Přece jenom je tolik knih, které stojí za přečtení! My jsme pro vás vybrali tři knižní ságy či série, které možná moc dobře znáte, ovšem doposud jste je nečetli. A jestliže je ještě přečtené nemáte, nečekejte a pusťte se do nich.

1) Harry Potter

Tuto ságu zná i každé malé dítě. Mnoho lidí na této sáze vyrůstalo, jiní si ji oblíbili až v průběhu let. Mocný příběh kluka, který zůstal naživu, obletěl doslova celý svět. J. K Rowlingová, která příběh napsala, i dnes sklízí jeden úspěch za druhým.

U nás se Harry Potter stal slavný hlavně díky filmovanému zpracování, kdy hlavního hrdinu do českého znění nadaboval Vojtěch Kotek. Sice má Harry Potter v České republice tisícovky fanoušků, ovšem málokterý si ságu i přečetl. Napravte tuto chybu, kniha je vždy jiná než samotný film.

2) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tři nedávno vydané knihy, které začínají dílem „Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti“, se staly ihned světovým hitem. Lesk dodal této knižní trilogii Tim Burton, americký režisér, který má na svědomí několik skvělých filmových trháků. Jeho filmová podoba první knihy této trilogie byla však spíše fiaskem. Ti, kteří knihu četli, hodnotí film jako podprůměrný. Ti, kteří knihy nečetli, jsou z filmu nadšení.

Jestliže patříte do druhé skupiny, doporučujeme knihy přečíst. Jedná se o tři nijak náročné knihy, které vás zaujmou natolik, že nebudete chtít přestat číst. Po Sirotčinci slečny Peregrinové nastupují dva výtisky, a sice Knihovna duší a Podivné město.

3) Padesát odstínů…

Aktuální filmový hit, který boří rekordy v kinech, doporučujeme i přečíst. Váhat nebudou převážně ženy, které se chtějí dozvědět, co ve filmu není, ale v knize ano. Opět se jedná o trilogii, kdy první díl (Padesát odstínů šedi) nás seznamuje s nevšednostmi, které provádí božský pan Grey, druhý díl (Padesát odstínů temnoty) nám dovolí proniknout do ještě temnějšího pana Greye a třetí díl? Ten si zamiluje takřka každá romantická duše.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..