jak trénovat svůj mozek

Tipy, jak trénovat svůj mozek

Náš mozek je třeba trénovat. Své o tom vědí například reportéři nebo redaktoři, kteří musí neustále nosit v hlavě hromadu informací. Kdyby svůj mozek netrénovali, do jejich hlavy by se vlezl jenom zlomek toho, co se do ní musí skutečně vlézt. Trénování mozku je důležité taky u podnikatelů – přece jenom vést podnik není zrovna něco jednoduchého a vždy musíte být objektivní, přesto musíte přicházet s nápady. Otázkou ale zní, jak vlastně bychom měli náš mozek trénovat?

Mozek se dá trénovat naprosto různě. Pokud chcete zbystřit vaše logické myšlení, je třeba si udělat chvilku čas na hraní. Stačí si zahrát nějakou logickou hru, vyluštit si křížovku, vyluštit hlavolam. Právě tak si trénujeme dokonale mozek.

Pokud bychom chtěli mít trochu silnější slovní zásobu, měli bychom neustále číst, protože naše slovní zásoba se zdokonaluje jedině četbou.

Jak máme ale náš mozek trénovat, aby hledal i to pozitivní v různých životních situacích?

Pozitivní myšlení = úspěšné podnikání

Nejeden podnikatel ví, že pokud se myslí negativně, do svého podnikání si přinášíme jenom negativní věci. Pokud se však rozhodneme myslet pozitivně, přinášíme do života jenom pozitivní věci. Tak to zkrátka je a bude. Myšlení má obrovskou moc, ale málokdo si to uvědomuje.

Málokdo taky ví, že pozitivní myšlení se dá trénovat.

Jak se trénuje pozitivní myšlení?

Přece jenom se vám jistě stane, že i když se snažíte na všem hledat to pozitivní, někdy vám to zkrátka nejde. Jenže negativní věci nikdy nepřinesly do podnikání nic dobrého, nikdy se na nich nepostavil velký a úspěšný byznys. Naštěstí ale existuje způsob, jak trénovat svou vlastní mysl, aby vždy našla něco, byť něco malinkatého, pozitivního na dané situaci.

Vše spočívá zhruba v jedné minutě každého dne, kdy se opravdu na šedesát vteřin zastavíte a budete se během ní snažit najít něco pozitivního. Nic negativního v tu chvíli nemá smysl, nic negativního si nesmíte připustit. I taková malinkatá pozitivita totiž můžou vytvořit jakousi cestu, během které se dějí a nacházejí jenom kladné věci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..