Tipy pro menší bydlení

Tipy pro menší bydlení

Menší bytečky jsou velmi krásné. Člověk nepotřebuje přece žít ve velkém příbytku, pokud žije například sám pouze s mazlíčkem. Velký byt je jen starostí a velkým úklidovým místem, na které nikdy není dostatek času. Hezký malý byt se rychle uklidí a navíc se jeho maličkost může značně zlepšit – záleží, jak si celý byt rozdělíte a jaký nábytek si koupíte. Opticky totiž jde zvětšit malý byt naprosto rychle.

Malý byt je navíc i více útulný, a pokud se rozhodnete ho opticky zvětšit, budete sklízet obdivy a slova chvály ode všech vašich návštěv. Pakliže jste však ještě nepřišli na to, jak opticky byt zvětšit, nemusíte hledat různé tipy či triky na webu, ale rozhodně si napište pouze základní rady, které vám přinášíme níže.

1. Bílá barva s bílým nábytkem utvoří čistý a větší vzhled

Pakliže se rozhodnete malovat, rozhodně se zaměřte na bílou barvu, alespoň tedy v ložnici či v koutku, kde by měl být obývací pokoj. Pakliže zvolíte totiž bílou barvu a doplníte k ní čistě bílý nábytek, místnost bude vypadat větší, i když ve skutečnosti se bude jednat o ten nejmenší kout ve vaší domácnosti. Sjednocení bílého nábytku a bílé stěny vám zaručí, že všechno k sobě bude naprosto neviditelně pasovat a opticky vám vše bude splývat, tudíž dosáhnete většího vzhledu. Rozbít můžete tento efekt například jen drobnou zelenou květinou v bílém květináči, kterou postavíte na komodu nebo na stolek s televizí.

2. Jednotlivé kouty barevně oddělte

Pakliže bydlíte v malé jednopokojové garsonce, oddělte jednotlivé kouty místnosti barevně. Zkuste to například tak, že ložnicový kout slaďte do bílé barvy, která vám dodá pocit velké ložnice, ale na druhou stranu kuchyni vymalujte zcela jinou – výraznější barvou. Je to z toho důvodu, že se vám pokoj bude zdát opticky větší, protože se vám tam bude prolínat řada barev, které budou symbolizovat nejrůznější kouty pokoje.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.