pracovníky aktuálně hledají české firmy

Jaké pracovníky aktuálně hledají české firmy?

O tom, že se Česká republika nyní potýká v krizi, která směřuje pouze na nedostatek pracovní síly, o tom jsme jistě už slyšeli mnohé. Škoda, že tento fakt stále nemůžeme vyvrátit, protože nedostatek lidí je stále velmi aktuální a hodně řešené téma, na které se bohužel stále nenachází řešení. Zaměstnavatelé si už opravdu nevědí rady. Zvyšovat platy začali dokonce i ti, kteří o tomto kroku nechtěli ani slyšet. Stále rostoucí výpovědi totiž dohání zaměstnavatele k přesně takovým krokům, které je budou bohužel trochu stát.

Firmy, které působí na území České republiky, však přichází s řadou jiných možných řešení. Například nedostatek dělníků se celkem už vyřešil, protože místo nich pověřily do svých pracovních řad řadů vězňů, u kterých bylo potvrzeno slušné chování. Ovšem dělníci nejsou to jediné, čeho je nedostatek. Nyní se značně prohlubuje stálý problém nedostatku IT specialistů. Sice se nyní začali do tohoto oboru zaučovat i ti, kteří s tímto oborem nemají doslova nic společného, bohužel však nedostatek pracovní síly nedává zaměstnavatelům na vybranou. Buď se budou muset přizpůsobit a hledat možné náhradníky, kteří by podstoupili rekvalifikaci, nebo se zkrátka smíří s postupným krachem společnosti.

Mimo jiné však chybí i ti, kteří umí německý jazyk

Další samostatnou chybějící skupinou jsou ti, kteří ovládají německý jazyk. Ti jsou bohužel další velkou ztrátou pro řadu společností. V současné době na území České republiky chybí až tisíc zaměstnanců, kteří by tento jazyk ovládali alespoň v základním měřítku. Tento nedostatek lidí se snaží řešit zaměstnavatelé a lídři velkých společností především tak, že náhradu za české pracovníky hledají přímo v Německu. Jenže do českých podmínek se ani Němcům zrovna nechce.

Češi vědí, že Němce nejspíše nepřilákají na dobrý plat, ale nabízí jim proto jiné lákavé váhody a benefity, které většinou spočívají například v možnosti rychlého kariérního růstu nebo také na český životní styl. Jestli je český životní styl zrovna lákadlem, to posuďte sami, ostatně jiné výhody jim opravdu nabídnout nemohou.

Napsat komentář