pracovníky aktuálně hledají české firmy

Jaké pracovníky aktuálně hledají české firmy?

O tom, že se Česká republika nyní potýká v krizi, která směřuje pouze na nedostatek pracovní síly, o tom jsme jistě už slyšeli mnohé. Škoda, že tento fakt stále nemůžeme vyvrátit, protože nedostatek lidí je stále velmi aktuální a hodně řešené téma, na které se bohužel stále nenachází řešení. Zaměstnavatelé si už opravdu nevědí rady. Zvyšovat platy začali dokonce i ti, kteří o tomto kroku nechtěli ani slyšet. Stále rostoucí výpovědi totiž dohání zaměstnavatele k přesně takovým krokům, které je budou bohužel trochu stát.

Firmy, které působí na území České republiky, však přichází s řadou jiných možných řešení. Například nedostatek dělníků se celkem už vyřešil, protože místo nich pověřily do svých pracovních řad řadů vězňů, u kterých bylo potvrzeno slušné chování. Ovšem dělníci nejsou to jediné, čeho je nedostatek. Nyní se značně prohlubuje stálý problém nedostatku IT specialistů. Sice se nyní začali do tohoto oboru zaučovat i ti, kteří s tímto oborem nemají doslova nic společného, bohužel však nedostatek pracovní síly nedává zaměstnavatelům na vybranou. Buď se budou muset přizpůsobit a hledat možné náhradníky, kteří by podstoupili rekvalifikaci, nebo se zkrátka smíří s postupným krachem společnosti.

Mimo jiné však chybí i ti, kteří umí německý jazyk

Další samostatnou chybějící skupinou jsou ti, kteří ovládají německý jazyk. Ti jsou bohužel další velkou ztrátou pro řadu společností. V současné době na území České republiky chybí až tisíc zaměstnanců, kteří by tento jazyk ovládali alespoň v základním měřítku. Tento nedostatek lidí se snaží řešit zaměstnavatelé a lídři velkých společností především tak, že náhradu za české pracovníky hledají přímo v Německu. Jenže do českých podmínek se ani Němcům zrovna nechce.

Češi vědí, že Němce nejspíše nepřilákají na dobrý plat, ale nabízí jim proto jiné lákavé váhody a benefity, které většinou spočívají například v možnosti rychlého kariérního růstu nebo také na český životní styl. Jestli je český životní styl zrovna lákadlem, to posuďte sami, ostatně jiné výhody jim opravdu nabídnout nemohou.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.