výplata předem

Kdy si můžete o výplatu zažádat předem?

Doba dovolených je konečně tady a vy se jistě už těšíte na to, jak se budete vyvalovat na písečné pláži u krásného moře, které je svou slaností sice trochu nepříjemné, přesto se jedná o naprosto relaxační místo, díky kterému se vám podaří absolutně vypnout mysl a opravdu plnohodnotně odpočívat. Na takovou dovolenou si kupujete řadu oblečení, protože opravdu móda jde stále vpřed a loňské kousky nejsou zrovna tak skvělé, jako ty loňské, proto se není čemu divit, když se vaše peněženka prohne v základech, protože utratíte tisíce za nové oblečení a hlavně plavky, kterých na dovolenou u moře potřebujete trochu více než pouze jedny.

Takové dovolenkové nakupování nás však stojí mnoho peněz, jak už bylo zmíněno, proto je lepší zaměřit se na to, abychom dostali výplatu ještě před dovolenou. Mnoho lidí si myslí, že musí čekat na den výplaty i tehdy, pokud jsou na dovolené, ale mýlí se. Pokud máte dovolenou a výplata připadá na den vaší dovolené, pak si o ni můžete požádat předem a zaměstnavatel vám ji musí vyplatit, alespoň zálohově, ale mnohdy i zálohy jsou to, co nás zachrání a co nám dovolenou častokrát i hodně zpříjemní.

Není to nelegální, je to podle zákona

Pokud si myslíte, že byste museli pročítat řadu sloupců vaší zaměstnanecké smlouvy, pak se mýlíte, je totiž nutné vědět jenom jeden zákon, který říká, že je zaměstnavatel povinen vyplatit zaměstnanci před nastoupením dovolené mzdu nebo plat, který byste obvykle dostali během dovolené. Pokud by však zaměstnavatel doložil, že třeba z technických důvodů nejde vyplatit celou mzdu, pak vám musí složit alespoň přiměřenou zálohu, z níž se však už nevymotá. Zbývající část mzdy pak musí vyplatit nejpozději v nejbližším pravidelném termínu výplaty mzdy po zaměstnanecké (tedy vaší) dovolené. Ovšem měli byste si to hlídat, protože na to zaměstnavatel rád zapomíná.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..