nejbohatší Češky

Nejbohatší Češky – kdo mezi ně patří?

Žena patří do kuchyně a muž je hlavou domácnosti, protože přináší do domácnosti peníze. Tímto starým příslovím se řídí ještě dnes řada rodin. Není se čemu divit, když se ženy chtějí dostat do popředí a chtějí ukázat, že zkrátka i ony dokážou být samostatné, zodpovědné a hlavně že se dokážou uživit. To, že se ženy pomalu, ale jistě ženou k té mužské pozici, ukazuje i fakt, že už vydělávají skoro tak, jak pánové – samozřejmě při průměrném srovnávání. Dále to také potvrzuje fakt, že se hned několik žen uchytilo v žebříčku šedesáti nejbohatších Čechů. Kdo tedy patří mezi nejbohatší Češky?

• Jitka Cechlová Komárková

U této sympatické ženy byste nejspíše ani nehádali, že má na svém kontě více jak deset a půl miliardy korun. Už nějaký ten pátek podnikání v oboru těžkého strojírenství, a to konkrétně v podniku Bonatrans Group, a. s. Jedná se však o rodinný podnik, proto se její bohatství sice počítá, ale nemůžeme vyslovit slova obdivu, že tedy podnik založila naprosto sama a vyšvihla ho k výšinám. Pro mnohé by se tato dáma mohla jevit jako někdo, kdo jen „slízl smetanu“, ale jistě i ona má na tomto podniku nějakou svou zásluhu.

• Mária Blašková

I když jsou její kořeny na Slovensku, přesto aktuálně žije v Česku, proto by se sem měla také řadit. Její konto se odhaduje zhruba na devět až jedenáct miliard korun, což je slušný výdělek. O této dámě se však dočtete minimálně, proto i tyto informace budou naprosto strohé.

Ženy, které bojují o to, aby se dostaly do žebříčku šedesáti nejbohatších žen České republiky je jistě plná řada, nyní však je stále v tomto žebříčku válcují pánové. Nejen, že se v tomto žebříčku vyskytují nejrůznější politici, ale většinou jsou to vlastníci firem, které se zaměřují na obor strojírenství. Hojně se vyskytují v žebříčku i ti, kteří podnikají v oboru gumárenství, ve financích nebo v energetice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..